Sirkeci Görülecek Yerler

Fatih'in semtlerinden olan Sirkeci, Avrupa-Asya ulaşımında merkez noktalardan biridir. Aynı zamanda turistik bir semt de olan Sirkeci'de yapabileceğiniz pek çok keyifli aktivite var.Sirkeci Görülecek Yerler - Sirkeci En İyi 10 Yapılacak Şey

Fatih'in semtlerinden olan Sirkeci, Avrupa-Asya ulaşımında merkez noktalardan biridir. Aynı zamanda turistik bir semt de olan Sirkeci'de yapabileceğiniz pek çok keyifli aktivite var.
Tarihi Yarımada içerisinde önemli bir yere sahip olan Sirkeci, birçok yaşanmışlığa sahne olmuş ve bunun bir getirisi olarak semtte birbirinden değerli mimari yapılar yükselmiştir. Turizm merkezi olmasının yanı sıra aynı zamanda bir iş merkezi de olan Sirkeci'de gün boyunca hareket ve kalabalık eksik olmaz.

Sirkeci'de yapılacak şeyler listemize bakmadan bu tarihi semtteki gezinize başlamayın...

Sirkeci denince akla ilk gelen yapılardan biri Sirkeci Garı'dır. Sirkeci'deki gezinize Sirkeci Garı'nı gezmekle başlayabilirsiniz. Tarihi bir atmosferle iç içe olan Sirkeci Garı içinde yer alan tarihi lokantada lezzetli bir yemek yiyebilir, eğer rastlarsanız gar içinde yer alan sergileri gezebilirsiniz.

Sirkeci'de yapabileceğiniz bir diğer şey ise tarihi postane binasını gezmek. Büyük Postane olarak bilinen bu eşsiz yapıyı görmeden Sirkeci'den ayrılmayın.

Eğer fotoğrafa ilginiz varsa Sirkeci sizin için cennet demektir. Ünlü Hayyam Pasajı'nı gezmek fotoğrafsever gezginlerin Sirkeci'de yapılacaklar listesinde ilk sıralarda yer almalı. Hayyam Pasajı'ndaki dükkanları gezebilir, her türlü fotoğraf makinasını ve ekipmanlarını inceleyebilir, dilerseniz kendinize buradan bir tane makina satın alabilirsiniz.

Sirkeci, bölgedeki diğer semtler gibi bir turizm merkezi. Dolayısıyla burada pek çok turistik mağaza ve mekan bulunuyor. Dilerseniz bu mağazaları gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın