Otelleri Göster

Side Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

Türü
Konaklama Tipi
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Aktiviteler
Yakınındaki oteller

Toplam 241 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Yakınlığa göre listele Yakınlığa göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Side Antik Kenti Yakınındaki Oteller

Antalya'nın Manavgat ilçesindedir Side Antik Kenti ve eşsiz işçiliğiyle ziyarete gelen turistlerin hayranlığını kazanır her yıl. Antik çağın sütunlu caddelerinin en güzel örnekleri vardır bu kentte. Sütunlu caddelerinin her iki yanında sütunlu portikler ve portiklerin arkasında sıralı dükkanlar bulunur. Side Antik Kenti belki de görebileceğiniz en zengin en ihtişamlı ve tarihi en iyi şekilde anlatan antik kentler arasındadır.

Surun dışında bulunan tarihi Nymphaeum çeşmesi, geniş havuz, özellikle tiyatro alanı sizi etkileyecek detayların başında geliyor. Side'ye ilk yerleşen halkın Yunanlar olduğu ve o dönemde kendilerine özgü bir dil kullandıkları bilinir. Günümüzde Yunanların o dönemde kullandıkları dil hala çözülememektedir.

Yine Side Antik Şehri'nde Sideliler Afrodit, Athena, Apollon, Ares ve Demeter gibi tanrılara inanılmıştır. Yani mitolojik tanrıların varlığını hissettiren kente Antalya tatiliniz sırasında ´Manavgat´ Side Antik Kenti çevresindeki otellerde konaklayıp aynı zamanda eğlenceli vakitlerinize tarihi alanları da ekleyebilirsiniz.

Bu arada Manavgat'ın yöresel yemeklerinden olan Keşkek'i muhakkak deneyin. Eğer Antalya'nın merkezinden Side Antik Kenti görmeye gelecekseniz; Antalya Manavgat arası 78 kilometredir. Hiçbir anınızdan sıkılmayacağınız Side Antik Şehri gezinizde kalbinizin bir parçasını burada bırakacaksınız.