Şehzadebaşı Görülecek Yerler

İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Şehzadebaşı, her dönem Tarihi Yarımada’nın en gözde ve işlek semtlerinden biri olmuştur.Şehzadebaşı Görülecek Yerler - Şehzadebaşı En İyi 10 Yapılacak Şey

İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan Şehzadebaşı, her dönem Tarihi Yarımada’nın en gözde ve işlek semtlerinden biri olmuştur.
Şehzadebaşı’nda yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

Tarihi Yarımada’nın eski ve tarihi dokusu zengin bu semtinde meydanları ve sokakları dolaşabilir, Şehzadebaşı’nın geçmişine doğru bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Semtin en önemli tarihi yapısı olan Şehzadebaşı Camii’ni gezebilirsiniz. Mimar Sinan’ın “çıraklık eserim” dediği bu muhteşem yapıyı görmenizi mutlaka öneriyoruz.

Şehzadebaşı Camii ile birlikte yaptırılan külliye de gezebileceğiniz yerler arasında. Külliyenin içinde medrese, sıbyan mektebi, tabhane, kervansaray, türbeler ve imaret bulunuyor.

Şehzadebaşı Tarihi Yarımada’da işlek ve merkezi konumda olan bir semt. Yakınlarındaki Vefa semti gidebileceğiniz yerler arasında. Vefa semtine giderseniz tarihi Vefa Bozacısı’na mutlaka uğrayın.

Tarihi Yarımada’da keyifli bir gezintiye çıkıp hem semtin hem de çevresinin tarihi dokusunu yaşayabilirsiniz. Beyazıt Meydanı, Beyazıt Kulesi, İstanbul Üniversitesi, Sultanahmet Meydanı ve Topkapı Sarayı da Şehzadebaşı yakınlarında gezebileceğiniz tarihi yerlerden bazıları.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın