Şehr-i Aşk Adası

  • Eskişehir / Eskişehir Merkez

Şehr-i Aşk Adası

Eskişehir'e aşk şehri imajının yerleşmesi adına, 2010 yılında açılışı yapılan Şehr-i Aşk Adası, Porsuk Çayı üzerinde kurulu bir yapay ada. Açılışına birçok yerli ve yabancı ünlünün katıldığı Şehr-i Aşk Adası, Eskişehir halkı tarafından oldukça heyecanla karşılanmış.

Şehr-i Aşk Adası'nın yapıldığı yıl, şehrin tamamı aşk motifleriyle süslenmiş. Hatta aşkı anlatmak için Eskişehir'de yaşadığına inanılan Yunus Emre'nin dizelerine de yer verilmiş.

Şehr-i Aşk Adası'na ulaşım bir köprüyle sağlanıyor. Yemyeşil bir alanın kuşattığı küçük bir akarsu ve bir park alanı yer alıyor adanın içerisinde.

Şehr-i Aşk Adası'nın içerisinde sevdiğinizin ismini kazıyabileceğiniz kütüklere de yer verilmiş. Hatta yazılan isimlerin silinmemesi adına kütükler koruma altına alınmış.

Ne yazık ki ada yalnızca çiftlerin girişini olanaklı kılıyor şu sıralar. Eşiniz ya da sevgilinizle birlikte huzurlu ve romantik vakitler geçirmek isterseniz, dilediğiniz gün ve saatte Şehr-i Aşk Adası'nı ziyaret edebilirsiniz.

Eğer yolunuz Eskişehir'e düşerse, bu romantik adayı da gezi listenize eklemeyi lütfen ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın