Eskişehir Merkez bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Eskişehir Merkez Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Anadolu’nun en zengin köşelerinden biri olan Eskişehir’in kent merkezi, tarihi yapıları, doğal alanları ve hareketli yaşamıyla görenleri kendine hayran bırakıyor…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Eskişehir Merkez Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 13 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Eskişehir Merkez Tarihi Mekanlar

Anadolu'nun en zengin köşelerinden biri olan Eskişehir'in kent merkezi, tarihi yapıları, doğal alanları ve hareketli yaşamıyla görenleri kendine hayran bırakıyor…
Eskişehir Merkez, gezilecek yerler konusunda oldukça fazla seçeneğe sahip bir bölge. Son zamanlarda sürekli olarak gelişen ve yıllar geçtikçe daha da güzelleşen Eskişehir Merkez'de gezip görebileceğiniz pek çok yer bulunuyor. Eskişehir Merkez'de gezilecek yerler neresidir diye merak ediyorsanız, sizler için hazırladığımız listemize göz atabilirsiniz.

Müzeler: Eskişehir Merkez'de, Eskişehir'in tarihine ışık tutan pek çok müze bulunuyor. Özellikle Eskişehir Balmumu Heykel Müzesi ve TCDD Eskişehir Müzesi, Eskişehir Merkez'de ziyaret edebileceğiniz müzeler arasında yer alıyorlar.

Caddeler: Eskişehir'in en merkezi yerlerinde bulunan Doktorlar Caddesi ve İki Eylül Caddesi eğlence mekanları, kafeler ve alışveriş merkezlerini bünyelerinde barındırdığından mutlaka görülmesi gereken yerler arasında diyebiliriz.

Çarşılar: Eskişehir Merkez'de bulunan turistik çarşılar kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Özellikle Taçbaşı Çarşısı ve Çukur Çarşı'yı mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Adalar Bölgesi: Adalar Bölgesi, Porsuk Çayı'nın kent merkezine rastlayan kısmında yer alıyor. Adalar Bölgesi, Şair Fuzuli Caddesi, Doktorlar Caddesi, Atatürk Caddesi ve Çarşı gibi önemli merkezleri kapsıyor. Eskişehir Merkez'i ortadan ikiye ayıran Adalar Bölgesi'nde pek çok eğlence mekanına, restoranlara ve alışveriş merkezlerine rastlayabilmek mümkün.

Kentpark: Eskişehir'in en güzel parklarından biri olan Kentpark Eskişehir, içerisinde bulunan ve Türkiye'nin ilk yapay plajı unvanına sahip olan plajı ile dikkat çekiyor.

Haller Gençlik Merkezi: Eskişehir'in batı ve doğu kültürünü bir arada barındıran Haller Gençlik Merkezi iki katlı bir yapı. Üst katında tiyatro, bilardo salonu ve kafeler, alt katında ise kahve ve şarap evleri bulunuyor.

Devrim Otomobili: Türkiye'nin ilk ve tek yerli otomobil deneyimi olan Devrim Otomobili, ülkemizin teknoloji tarihi açısından oldukça önemli bir yere sahip.

Eskişehir Hamamları: Eskişehir Merkez'de, genellikle Hamamyolu ve Sıcaksular bölgelerinde yer alan Eskişehir Hamamları, Anadolu tarihi boyunca her zaman ilgi çekici olmuşlardır.

Reşadiye Cami: Eskişehir'in en büyük ve en önemli camilerinden biri olan Reşadiye Cami, kent merkezinde yer alan en önemli tarihi ve turistik eserler arasında yer alıyor.

Şehr-i Aşk Adası: 2010 yılında Porsuk Çayı üzerinde kurulan Şehr-i Aşk Adası, Eskişehir'e aşk şehri imajı yerleştirilmesine yönelik atılan adımlardan biri olarak görülüyor.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Sipariş vermek mümkün mü?
6

-

Kaplıca suyundan sipariş vermek mümkün mü? Sizden lütfen çok acil cevap bekliyorum. Çok teşekkür ederim ilginize şimdiden. Saygılarımla.

2
Görmekte yarar var
10

-

Koca Sinan tarzı camilerimizden, günümüz çalışmasına göre; yapıldığı tarihe göre (1969-1978) çabuk tamamlanmış sayılır. Fazla özelliği olmasa da görmekte yarar var.