Neredekal.com

Odunpazarı Modern Müzesi

Paylaş
Seyhan Ahen  
Eklenme: 15 Şubat 2022
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Odunpazarı Modern Müzesi
Eskişehir canlı, enerjik ve bir o kadar da huzurlu atmosferi ile insanı her mevsim kendine çekiyor. Hiç şüphesiz Eskişehir, başından sonuna kadar her noktasıyla ziyaretçilerinin gözlerini kamaştıran bir şehir.. Şehrin en çok ziyaretçi alan yerlerinin başında ise Odunpazarı ilçesi ilk sırada. Eskişehir’in güzel bir ilçesi olarak sizi karşılayan Odunpazarı, aynı zamanda 2012 yılında UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde de yerini almıştır. Bu yazımızı, Eskişehir’in son yıllarda en çok ziyaretçi alan ve yeni mekanlarından biri olan Odunpazarı Modern Müzesi’ne nasıl gidilir diyenler için hazırladık. Odunpazarı’na seyahat etmeyi düşünüyorsanız sizlere Haftasonu Tatil Önerisi Odunpazarı adlı yazımızı okuyup, Eskişehir seyahatinizi dolu dolu olarak planlamanızı tavsiye ediyoruz.

Odunpazarı Modern Müzesi’ne Nasıl Gidilir?

Odunpazarı Modern Müzesi

Eğer Hususi araçla müzeye gitmek istiyorsanız öncelikle otoban üzerinden tabelaları takip ederek şehir merkezine ulaşıp, sonrasında Kurşunlu Camii tabelalarını takip ederek, müzeye ulaşabilirsiniz. Müzeye yakın konumdaki Kurşunlu Camii aracınızı park etmek için en iyi noktalardan biri.

Odunpazarı Modern müzesine toplu taşıma ve taksi ile de kolayca ulaşabilirsiniz.Toplu taşıma yöntemini tercih ediyorsanız otogardan tramvaya binmeniz gerekiyor. Yolda ineceğiniz yere en yakın konumda olan Atatürk Lisesi tramvay durağında indikten sonra 5 dakikalık bir yürüyüş ardından Odunpazarı Modern Müzesi’ne ulaşabilirsiniz.

Odunpazarı Modern Müzesi Ziyaret Saatleri

Odunpazarı Modern Müzesi

Odunpazarı Modern Müzesi’ni ziyaret etmek için haftanın belli gün ve saatlerini takip etmenizde fayda var. Pazartesi günleri de müzenin kapalı olduğunu unutmayın. Odunpazarı Müzesi’nin ziyaret saatleri ise şöyle;
  • Pazartesi günleri müze ziyarete kapalı
  • Salı - Cumartesi saat 10:00 - 18:00 arası ziyarete açık.
  • Pazar günleri saat 11:00 - 18:00 ziyarete açık

Odunpazarı Modern Müzesi Giriş Ücretleri

Odunpazarı Modern Müzesi

Odunpazarı Modern Müzesi yaz kış demeden her mevsim ziyaretçisi ile buluşan nadir noktalardan biri. Şehre ziyarete gelenlerin çoğu Odunpazarı’nın kendine özgü mimarisini görmeden dönmüyor. Odunpazarı Modern Müzesi de bu anlamda sıklıkla ziyaretçi alan bir yer. Buraya gelenlerin merak ettiği ilk detayların başında müze giriş ücretleri geliyor. Genel olarak Odunpazarı Modern Müzesi giriş ücretleri 2022 yılı için;
  • Kişi başı bilet ücreti 50 TL'dir.
  • 12 yaş üstü öğrenciler, öğretmenler ve 65 yaş üstü kişiler indirimli bilet satılmakta olup; indirimli bilet ücreti 35 TL’dir.
  • Grup ziyaretleri için ise giriş ücreti kişi başı 40 TL olarak belirlenmiştir.

Not: OMM üyeleri, engelliler ve bir refakatçileri, 12 yaş ve altı çocuklar, ICOM kart sahipleri, MMKD üyeleri, basın mensupları müzeyi ücretsiz olarak ziyaret edebilir. Odunpazarı Modern Müzesi’ni rehber eşliğinde gezmek istiyorsanız ek bir ücret daha ödemeniz gerektiğini unutmayın

Odunpazarı’nda Nerede Kalınır?

Odunpazarı Modern Müzesi

Odunpazarı’na günübirlik gezilerin yanı sıra kısa süreli tatiller için gelenlerin sayısı bir hayli fazla. Bölgede her zevke ve bütçeye hitap eden otel seçenekleri bulunduğu için Odunpazarı’nda konaklama alanına karar vermeniz oldukça kolay. Odunpazarı Modern Müzesi

Tasigo Hotels Eskişehir Bademlik Termal Hotel, sıradan bir konaklamanın ötesine geçmek ve termal konforunu deneyimlemek isteyenler için harika bir alternatif. Spa’dan, buhara ve mevsime uygun havuz seçeneklerine kadar daha pek çok imkan sizi bekliyor.

Neredekal Değerlendirme4.8/5 Mükemmel
(11 değerlendirme)
Alanönü, Odunpazarı, Eskişehir
Tatilsepeti.com
%10 Tasarruf
Oda-Kahvaltı
2.490 TL

Odunpazarı’nda nostaljik ve butik bir konaklama konsepti arayanlar için Paşa Konağı Butik Otel sıcak bir hizmet sunuyor.

Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(4 değerlendirme)
Alanönü, Odunpazarı, Eskişehir
Bu tesiste aradığın tarihler için fiyat bilgisine ulaşamadık. Tarih değiştirerek yeniden deneyebilirsin.

Odunpazarı’ndan biraz uzaklaşıp doğayla iç içe bir alanda konaklamak isterseniz Sarar Boutiuqe Otel ’in samimi atmosferini deneyimleyebilirsiniz.

Otel
Çocuk Dostu
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 değerlendirme)
Sümer, Odunpazarı, Eskişehir
Tatilsepeti.com
%7 Tasarruf
Oda-Kahvaltı
1.023 TL

Daha fazla Odunpazarı Otelleri için Neredekal.com üzerinde listelenen Odunpazarı Butik Oteller sayfasına göz atabilirsiniz.

Giriş
01.04.23
Çıkış
02.04.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0