Giriş
05.06.22
Çıkış
06.06.22
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0
Haritayı görüntüle

Konsept/Tema

Aile Dostu
Şehir Oteli

Fiyat Aralığı

Kendi bütçenizi belirleyin
0 TL - 200 TL
200 TL - 400 TL
400 TL - 600 TL
600 TL - 800 TL
800 TL +

Tesis Türü

Apart Otel

Olanaklar

Resepsiyon

Şehitkamil Günlük Daireler:

Şehitkamil için 10 otel listelendi.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Otel
Şehir Oteli
4.5/5 Mükemmel
(22 değerlendirme)
Şehitkamil merkezine 330 m uzaklıkta
Odamax
Oda-Kahvaltı
545 TL
Otel
Aile Dostu
5/5 Mükemmel
Şehitkamil merkezine 140 m uzaklıkta
Odamax
Oda-Kahvaltı
760 TL
Otel
Çocuk Dostu Oteller
3.8/5 Çok İyi
(34 değerlendirme)
Şehitkamil merkezine 210 m uzaklıkta
Odamax
Sadece Konaklama
673 TL
Otel
Butik Otel
Henüz Puanlanmamış
Şehitkamil merkezine 250 m uzaklıkta
Odamax
Sadece Konaklama
432 TL
Otel
Şehir Oteli
4.5/5 Mükemmel
Şehitkamil merkezine 370 m uzaklıkta
Odamax
Oda-Kahvaltı
645 TL
Etstur
645 TL
En uygun fiyat
645 TL
Odamax
En uygun fiyat:
Odamax
645 TL
Otel
Aile Dostu
4.3/5 Mükemmel
Şehitkamil merkezine 350 m uzaklıkta
Odamax
Oda-Kahvaltı
800 TL
Otel
Şehir Oteli
4.2/5 Mükemmel
(16 değerlendirme)
Şehitkamil merkezine 630 m uzaklıkta
Otelz.com
Sadece Konaklama
425 TL
Odamax
370 TL
En uygun fiyat
370 TL
Odamax
En uygun fiyat:
Odamax
370 TL
Otel
İş Seyahati Oteli
4/5 Mükemmel
Şehitkamil merkezine 560 m uzaklıkta
Tatilsepeti.com
Sadece Konaklama
701 TL
Otel
Şehir Oteli
5/5 Mükemmel
Şehitkamil merkezine 680 m uzaklıkta
Odamax
Oda-Kahvaltı
450 TL
Jolly Tur
450 TL
En uygun fiyat
450 TL
Odamax
En uygun fiyat:
Odamax
450 TL
Otel
Hayvan Dostu
4.4/5 Mükemmel
Şehitkamil merkezine 610 m uzaklıkta
Odamax
Sadece Konaklama
934 TL
Türkiye’nin gastronomi kenti Gaziantep ilçelerinden Şehitkamil gerek UNESCO tarafından da tescillenmiş Gaziantep mutfağı gerekse tarihi ile her zaman göz önünde olmuştur. Yılın her mevsiminde yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapan ilçe, çevresinde bulunan tarihi yapıları ile misafirlerine eşsiz zaman geçirmeleri sağlamaktadır. Bölgede bulunan Şehitkamil günlük kiralık daireler lokasyonları sebebi ile gelen misafirlerin son zamanlarda çokça tercih ettiği alternatif konaklama seçeneklerindendir.

Şehitkamil ilçesi dendiğinde akla ilk gelen 1920 yılında Antep ilinin de direniş sembolü 14 yaşında Fransız askerlerine karşı şehit olan Mehmet Kamil’dir. Gaziantep Havalimanı ile Şehitkamil ilçesinin arasındaki mesafe ortalama 32 kilometre yani yaklaşık olarak 50 dakikadır. Misafirler havalimanı ulaşımını özel araç, otobüs ve Havaş hizmeti ile sağlayabilirler.

Şehitkamil ilçesine gelen turistler buranın eşsiz lezzetlerini tatmadan gitmek istemeyebilirler. Yöresel olarak çok fazla çeşit sunulan mutfağından beyran çorbası ile güne başlayıp nohut, buğday ve kuş üzümü ile yapılan keşkeğe benzetilen hedik yemeği ile öğlen ya da akşam yemeklerini lezzetlendirebilirler. Firik pilavı, süzme yoğurt, lebeniye çorbası yöresel lezzetlerdendir. Bunların dışında katmeri, baklavası ve sayılamayacak kadar çok çeşitte kebabı ile her güne ayrı lezzetler sığdırılabilir. Şehitkamil günlük kiralık dairlerin çevrelerinde bulunan ve yöresel yemekler servis eden restoranlara ulaşmak oldukça kolaydır.

Gaziantep il merkezine bağlı merkez ilçelerden olduğu için ulaşımın çok rahat olduğu Şehitkamil ilçesinde bulunan günlük kiralık daireler çevrede bulunan tarihi yerlere çok yakın mesafede bulunmaktadırlar. 1300’lü yıllarda inşa edilmiş olan Osmanlı dönemine ait Ali Nacar Cami her gün yüzlerce turistin ziyaretine kapılarını açmaktadır. Roma döneminden kalmış ve her medeniyetin ticaret kenti olmayı başarmış Dülük Antik Kent ve ilçenin merkezinde bulunan Altın Çarşı günümüzde hala turistlerin akınına uğramaktadır.

Rivayete göre Hz. Ömer zamanında inşa edilmiş Ömeriye Cami misafirlerin tarihi yer gezilerinde ilk durakların başında gelmektedir. 1860 yılında Ermeniler tarafından inşa edilen ancak 1868 yılında yıkılıp yerine günümüzdeki şekliyle inşa edilmiş olan Kendirli Kilisesi şu an sadece ziyaret amaçlı kullanılmaktadır.

İlçe merkezinde bulunan Zeugma Mozaik Müzesi, dünyanın en büyük mozaik müzesi olarak geçmektedir. Sergilenen mozaiklerin en önemli parçası ‘Çingene Kız’ mozaiğidir. 2011 yılında misafirlere açılan müze 13 renk armonisinden oluşmaktadır.

Şehitkamil ilçesinde gezilecek birçok müze bulunmaktadır. Bunların Şehitkamil günlük kiralık dairelere yakın oluşu gelen turistlerin ulaşımlarını rahatlatmaktadır. Medusa Arkeolojik Cam Eserler Müzesi, Panaroma Müzesi, Hamam Müzesi, Mutfak Müzesi, Atatürk Anı Müzesi gezilmesi gereken başlıca müzelerdir. Bunların dışında Gaziantep Kalesi, Bakırcılar Çarşısı, Elmacı Pazarı, Kurtuluş Cami, Zincirli Bedesten Çarşısı gelen turistlerin mutlaka uğradığı yerlerdir.

Bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin konaklama yapması için çok sayıda otel, pansiyon ve Anadolu evleri bulunmaktadır. Bunların dışında ev konforunda konaklama yapılması için Şehitkamil günlük kiralık dairelerde son zamanlarda gitgide çoğalmaktadır. Her türlü detayların düşünülerek dekore edildiği daireler 1+1, 2+1, 3+1 gibi seçenekler de bulunmaktadır.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Gaziantep Şehitkamil ilçesine araçla, uçakla ve tren ile gidilebilmektedir. İstanbul merkez-Şehitkamil arası yaklaşık 1140 kilometre yani 12 saat mesafededir. Ankara’dan aynı güzergah 693 kilometre, yani 7 saat 22 dakikadır.

Şehitkamil ilçesinde bulunan günlük kiralık daire fiyat ve detaylarına bu sayfa üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Neredekal.com sitesi üzerinden daha önce konaklama yapan misafir yorumları ile seçim konusunda daha rahat karar verebilirsiniz.

Şehitkamil Günlük Daireler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Şehitkamil bölgesinde Covid sertifikalı tesisler var mıdır?
Şehitkamil bölgesindeki Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Güvenli Turizm Sertifikalı otelleri Şehitkamil Günlük Kiralık Evler - Daire Fiyatları sayfamızda bulunan filtre alanını kullanarak filtreleyebilir, size en uygun tesisleri inceleyebilirsiniz.
Şehitkamil Günlük Daireler için en popüler tesis özellikleri nelerdir?
Şehitkamil Günlük Daireler için en popüler tesis özellikleri: Kahvaltı dahil.
Şehitkamil Günlük Daireler için ödeme yöntemleri nasıldır?
Şehitkamil Günlük Daireler için Otelde ödeme,taksitli ödeme seçenekleri bulunan tesisleri filtre alanımızı kullanarak inceleyebilirsiniz.