Şavşat Karagöl

+ 6 Fotoğraf
3.8/5
Çok İyi
9 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Şavşat Karagöl Hakkında

Artvin’in Şavşat ilçesinde, Veliköy’ün yukarısında, köknar ormanları arasında bulunuyor Karagöl. Görüntü itibariyle biraz İsviçre, biraz Abant… Çevresinde birçok köy bulunuyor Karagöl’ün. Köylerde bulunan evlerin hepsi de birbirine geçme kütükten yapılmuş, iki-üç katlı evler. Hatasız, muazzam bir düzen içerisinde her biri… Civar köylerin birçoğuna beton girememiş. Ülkemizde bulunan onlarca gölle aynı ismi taşıyor Karagöl. Çevresinde tüketilmesi zor yürüyüş rotaları bulunuyor. Hatta Aşağı Koyunlu Köyü’nden bir buçuk saat yürüyüşle, kayadan oyma bir Ortaçağ Manastırı ile karşılaşmanız mümkün. Eğer yolunuz Artvin’e düşerse, Karagöl’ü de mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

3.8/5
Çok İyi
9 değerlendirme
Şavşat Karagöl
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
20.12.2020
Misafir
Doğa harikası bir yer
İnanılmaz doğa harikası bir yer. Gezdiğim doğa gezi listemde 1.favori yerimdir. Mutlaka gezin,görün..
5/5 Mükemmel
31.08.2018
Misafir
Anlatılmaz yaşanır
Dünya güzel, Türkiye bir başka güzel. Fakat Artvin ve Karagöl bir başka güzel. Anlatılmaz yaşanır. Kesinlikle görülmesi gerek.
1/5 Kötü
08.04.2018
Misafir
Her taraf uçurum
Rezalet bir yolu var. Her taraf uçurum, daracık yokuşlu, virajlı, bitmek bilmeyen yollar...
3/5 Çok İyi
07.08.2017
Nesrin Nesrin
Tam bir hayal kırıklığı
Borçka Karagöl’den sonra tam bir hayal kırıklığı oldu. Yol hem çok uzun hem de kötüydü. Borçka Karagöl’deki hava, ruh kesinlikle yoktu. Gittiğimize çok pişman olduk. Tuvaletler o kadar bakımsız ve pisti ki, bir metre yakınına bile yanaşamadım kokudan. Gölü çevreleyen yola arabayla girme gafletinde bulunduk, çıkmak tam bir işkence oldu. O yola kesinlikle araba girmesine izin verilmemeli. Gölde bulunan kırmızı ve siyah balıklar dışında görülmeye değer hiçbir şeyi yoktu. Kısaca Anadolu’nun herhangi bir yerinde bulunan küçük bir göletten hiçbir farkı yok zira.
1/5 Kötü
15.07.2017
Sönmez Doğan
Çok bakımsız
Göl manzarası çok güzel ama kesinlikle otelde kalmayın. Çok bakımsız, sabah kahvaltısı çok kötüydü, bakım yapılmalı.
Daha fazla yorum gör