Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Doğal Güzellikler
Turistik Yerler

Şavşat Gezilecek Yerler

Şavşat civarında görülmesi gereken 7 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Satlel Kalesi

Satlel Kalesi

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Artvin
Şavşat Kalesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Artvin
Tibeti Kilisesi
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3/5 Çok İyi
(1 yorum)
Artvin
Karagöl Sahara Milli Parkı
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
Artvin
Şavşat Karagöl
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3.8/5 Çok İyi
(9 yorum)
Artvin
Papart Vadisi

Papart Vadisi

Ücretsiz
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4.5/5 Mükemmel
(2 yorum)
Artvin
Arsiyan Yaylası
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
Artvin

7 mekandan 7 tanesi gösteriliyor

Şavşat Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
20.12.2020
Misafir
Şavşat Karagöl için yapılan yorum
Doğa harikası bir yer
İnanılmaz doğa harikası bir yer. Gezdiğim doğa gezi listemde 1.favori yerimdir. Mutlaka gezin,görün..

Şavşat Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Şavşat, Artvin’e bağlı olan bir ilçe. Doğal ve tarihi güzellikleriyle ön plana çıkmış bir yer. Her yıl çok sayıda insan tarafından sıklıkla ziyaret edilmekte. Artvin'in güzel ilçelerinden biri olan Şavşat, gerek doğal güzellikleri gerekse tarihi dokusuyla pek çok kişinin ilgi odağı haline gelmiş. Her mevsim büyüleyici bir manzaraya sahip.

Yazın yemyeşil ağaçların görüntüsüyle, sonbaharda kahverengiye dönen ağaçların görüntüsüyle ve kışında her yerin beyazlar kaplanmış oluşu sizlere görsel şölen sunar. Yaylaları, gölleri ve daha pek çok doğal güzellikleriyle uzun vakitler geçirmek isteyeceğiniz unutulmaz deneyimler Artvin Şavşat’ta sizleri bekliyor.

Ulaşım açısından da kolay bir bölge de olması ziyaret etmenize engel bir durum teşkil etmez. Havayolu ve karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Karayolu ile direkt Şavşat’a ulaşabilirsiniz. Havayolu ile gelmeyi tercih ettiğinizde ise Kars üzerinden kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Kars üzerinden önce Ardahan’a buradan da Artvin dolmuşlarıyla Şavşat’a ulaşılmakta.

Şavşat gezilecek yerler bakımından da sizlere pek çok fırsat sunar. Şavşat'ın bir yandan doğal güzelliklerini incelerken bir yandan da tarihi mekanlarını gezebilirsiniz.

Şavşat doğal güzellikleri bakımından Doğu Karadeniz’in önemli alanlarından biri. Bol bol yeşillik görebileceğiniz, temiz hava soluyabileceğiniz önemli yerler içinde. Şavşat, adını ormanlarından almakta. Çevresinde bulunan 3000 metre yüksekliğindeki dağlardan ve pek çok endemik bitki türüne yer vermekte olan bir tabiata sahip.

Şavşat'ın belirli bir bölümü milli park olarak ilan edilerek koruma altına alınmış. Şavşat'ın doğal güzelliklerine göz gezdirecek olursak;.

Artvin Şavşat gezilecek yerler doğal güzellikleri ve tarihi mekanları ile oldukça zengin alternatifler sunar. Şavşat tarihi yerleri de gezilip görülmeye değer. Bölgenin tarihte yaşayışının başladığı net bir tarih bilinmiyor. Fakat yapılan araştırmalar sonucu pek çok eski yerleşim yerlerinden kalma kalıntılar bulunuyor. Hurriler çağından kalma çeşitli eserler olduğu uzmanlarca araştırılır.

Tarihi mekanlar açısından incelenen Şavşat’ta şu alanlara rastlanılır;.

Tarihi yerler, mekanlar Şevşat hakkında pek çok bilgi verir. Bölgenin geçmişi, tarihi dokusu, tarihi özellikleri, bölgede önceden yaşamış milletlerin özellikleri gibi daha pek çok noktaya Şavşat tarihi incelenerek ulaşılabilir.

Şavşat gezisi yapmaya karar verdiğinizde bölge hakkında detaylı bir araştırma yapmanız önerilir. Şavşat'ın gezilecek yerleri, doğal güzellikleri, tarihi mekanları, yöresel lezzetleri, konaklama alanları, yapılacak aktiviteler ve daha pek çok konu öncesinden detaylı araştırılması gereken durumlar içinde yer alır. Bu araştırma sizlere büyük kolaylık sağlar.

Şavşat gezi rehberi oluşturmak vakit kaybı yaşamadan Şavşat ile ilgili tüm bölgeleri görebilme imkanı sunar. Hem doğal güzelliklerini hem de tarihi yapılarını kolaylıkla gezip görebilirsiniz. Uzun süreli konaklamalarda bölgede bulunan Şavşat otelleri, pansiyon veya kiralık evler içinde gerçekleştirilebilir.

Gezi turunuzun bir diğer önemli noktası Şavşat yöresine ait lezzetleri denemek için bölgedeki restoranlar olur. Birçok kültüre ev sahipliği yapmasından dolayı Şavşat, zengin bir mutfağa sahip. Şavşat gezinizde mutlaka yemeniz gereken bazı yemekler ve tatlılar:.

gibi birbirinden farklı yöresel lezzetler olur. Şavşat geziniz boyunca her bir yemeğe şans vermeli ve bu lezzetlerden mahrum kalmamalısınız.

Şavşat Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Şavşat için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Şavşat için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Tibeti Kilisesi, Şavşat Kalesi, Satlel Kalesi, Şavşat konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Şavşat için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Şavşat için gezilecek ücretsiz yerler : Karagöl Sahara Milli Parkı, Arsiyan Yaylası, Papart Vadisi, Şavşat konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Şavşat için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Şavşat için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Karagöl Sahara Milli Parkı, Arsiyan Yaylası, Papart Vadisi, Şavşat konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Şavşat için gezilecek yerler nelerdir?
Şavşat için gezilecek yerler : Karagöl Sahara Milli Parkı, Arsiyan Yaylası, Papart Vadisi, Şavşat konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.