Sarımsaklı Badavut

  • Balıkesir / Ayvalık / Sarımsaklı

Sarımsaklı Badavut

İstanbul'a yakınlığı ile sıkça tercih edilen Ayvalık'a bağlı Sarımsaklı'da yer alır. Sarımsaklı'nın en nezih tatil noktalarından biri olan Badavut, kalabalıktan uzak, sakin ve temiz plajıyla beğenilmektedir. Sarımsaklı'nın hemen girişinde yer alan Badavut, merkezden uzak oluşu ile de oldukça sakin bir noktadır.

Badavut, Çıplak Adayı görebileceğiniz, Şeytan Sofrası yolunun kenarında tarihi çok eskilere dayanan bir plajdır. Sarımsaklı Plajı'nın bitimindeki asfalt yoldan girip Mit Kampı'nı geçer geçmez başlayan Badavut Plajı, Tuzla Gölü kayalıklarının önüne kadar gider. Badavut Plajı altın sarısı kumları, tertemiz ve serin suyu ile çok sevilmektedir.

Badavut Plajı ve çevresinde az sayıda otel olup kısıtlı bir kapasiteye sahiptirler. Bölgedeki küçük tesisler ağırlıktadır. Özellikle pansiyonlar Badavut'ta hizmet vermektedir. Yaz sezonu dışında oldukça tenha olan yer, yaz sezonunda yazlıkçıların ve tatilcilerin gelmesi ile az da olsa hareketlenmektedir.

Ayvalık için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Ayvalık otelleri ve Sarımsaklı otelleriadresini ve Ayvalık gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

5 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
5
Haziran sonu gibi kamp yapılabilir mi?
5

-

Burada haziran sonu gibi kamp yapılabilir mi, bilen var mı? Bilen birisi beni bilgilendirsin?

5
Çok güzel bir yer
10

-

Çok güzel bir yer, ben gittim, çok beğendim, sizin de gitmenizi öneririm. ;)

5
Otel, pansiyon hakkında bilgi
2

-

Otel, pansiyon hakkında bilgi ve görüntü, ayrıca fiyat bilgisi rica ediyorum. Ayrıca İstanbul çıkışlı otobüsle gidiş hakkında bilgi.

5
sarimsakli badavut
10

-

Bu sene nasip olursa gitmek istiyoruz.

5
ozlem kaya tarafından...
10

-

Tek kelimeyle harika bir yer....