Sapanca Yaylaları

  • Sakarya / Sapanca

Sapanca Yaylaları

Alternatif turizm seçenekleri bakımından zengin olan Sapanca, özellikle İstanbul gibi bir metropole yakın olması nedeniyle gerek hafta sonları gerekse resmi tatillerde sıklıkla tercih edilmektedir. Bünyesinde çok sayıda nefes alanı barındıran ilçe özellikle bahar ve yaz aylarında farklı bir alternatif arayan ziyaretçilerine Sapanca Yaylaları'nda ağırlamaktadır.

Yayla bakımından oldukça zengin olan bölge; Çiğdem, Katırözü, Soğucak, Sultanpınar, Acele, Çiçekli, Dikmen, Karagöl, Kirpiyan, Keremali, Kırca, Sulucaova, Hamzapınar, İnönü ve Güzlek yaylalarına ev sahipliği yapaktadır. Her birinin dört mevsim boyunca bambaşka bir güzelliğe büründüğü bu duraklarda ziyaretçiler yılın tüm stresinden uzaklaşabilir.

Sapanca Yaylaları'nın içerisinde en sık ziyaretçi ağırlayan yayla ise Soğucak'tır. Hafta sonları ziyaret edildiğinde hafta içine oranla daha kalabalık olabilen Soğucak ve bölgedeki diğer yaylalar doğa yürüyüşleri, trekking, kampçılık hatta binicilik gibi aktiviteler için uygundur. Sapanca'da planlanan huzurlu bir hafta sonu kampı ya da günübirlik kaçamaklar için Sapanca Yaylaları'nı ziyaret etmeyi sakın ihmal etmeyin.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın