Sapanca bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Sapanca Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Sakarya’nın doğa harikası ilçesi Sapanca, yaz – kış demeden huzur dolu bir seyahat arayışında olan herkese unutulmaz anlar vadediyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Sapanca Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 10 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Soğucak Yaylası

"Tavsiye ederim"

"Yayla tam bir harika"

10

Misafir yorumu

3 yorum

Sapanca Çiğdem Yaylası

"Çiğdem Yaylası Hendek’tedir"

"Yeri farklı"

9.0

Misafir yorumu

2 yorum

Sapanca Gölü

"Çok güzel bir yer"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Rahime Sultan Camii

"Kaç senelik?"

2.0

Misafir yorumu

1 yorum

Sapanca Tarihi Mekanlar

Sakarya'nın doğa harikası ilçesi Sapanca, yaz – kış demeden huzur dolu bir seyahat arayışında olan herkese unutulmaz anlar vadediyor.
Sakarya'nın yeşili bol ve sakin ilçelerinden biri olan Sapanca, dört mevsim boyunca sık sık ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Elbette İstanbul gibi bir metropole de 137 km gibi kısa bir mesafede yer alması Sapanca'nın oldukça ilgi çeken nefes alanlarından biri haline gelmesinde büyük katkısı olmuştur. İster hafta sonu ister tatil günleri olsun sevdiklerinizle mükemmel zamanlar geçirebileceğiniz ilçede gezilecek yerler nerelerdir merak ediyorsanız, sizi keyif dolu bir yolculuğa çıkaralım. Konaklama seçenekleri için uygun Sapanca otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Sapanca Gölü:Elbette Sapanca ismini duyunca aklıma ilk gelen yerlerden biridir Sapanca Gölü. Tıpkı ilçenin genelinde olduğu gibi yaz – kış demeden ziyaret edebileceğiniz göl muhteşem manzarasının yanı sıra çevresinde yürüyüş, bisiklet, piknik, kahvaltı ve akşam yemeği gibi aktivitelere olanak sunar. Hatta dilerseniz ziyaretiniz sırasında gölde tekne gezintisine de çıkabilirsiniz.

Sapanca Yaylaları:Bildiğiniz üzere yaz aylarını farklı bir biçimde değerlendirme olanağı sunan yaylalar tıpkı Karadeniz'de olduğu gibi Sapanca çevresinde de bir hayli fazla. Özellikle Sapanca'ya en yakın yayla olan Soğucak Yaylası'nda temmuz ve ağustos aylarına denk gelen ve 2 gün süren yayla şenliklerinde birbirinden çeşitli aktivitelere olanak bulabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra; Çiğdem, Katırözü, Karagöl, Keremali ve Kirpiyan gibi yaylalar doğa hasreti çeken herkese muhteşem bir seyahat olanağı sunmaktadır.

Sapanca Aygır Deresi:Sapanca Gölü'ne dökülen derelerden biri olan Aygır Deresi, Sapanca'nın tıpkı diğer durakları gibi ziyaretçiler keyif dolu bir seyahat olanağı sunmaktadır. Özellikle dere çevresinde uzun doğa yürüyüşlerine çıkabilir, yaz aylarında ise bünyesindeki küçük gölcüklere girerek serinleyebilirsiniz.

Maşukiye:Sapanca'nın köylerinden biri olan Maşukiye ise bölge ziyaretinin olmazsa olmaz duraklarından biridir. Mutlaka günün birinde ziyaret etmeniz gereken bu köyde, uzun yürüyüşlere çıkabilir, alabalık restoranlarında sevdiklerinizle keyifli zamanlar geçirebilir ve bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Kartepe:Özellikle kış aylarında tercih edilen yerlerden biri olan Kartepe Kayak Merkezi'ne ev sahipliği yapan Kartepe, İstanbul'a yakın olması nedeniyle de son zamanlarda oldukça ilgi görmeye başlamıştır. Kış aylarında kayak sporunuzu yapabileceğiniz bölgede bahar ve yaz aylarında ise muhteşem doğasına karşı lezzetli alabalık restoranlarında yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Kırkpınar:Sapanca'ya yalnızca 4 km mesafede yer alan Sapanca Gölü kenarında bir göl kasabası görünümünde olan Kırkpınar, şehir stresi ve yorgunluğunda uzaklaşmak isteyenlere muhteşem doğası ile kucak açan yerlerden biri.

Rahime Sultan Camii:1892 yılına uzanan bir tarihe sahip olan Rahime Sultan Camii, ziyaretiniz sırasında mutlaka yer vermeniz gereken, Sapanca'nın tarihi ibadet yerlerinden biridir.

7 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
7
Çiğdem Yaylası Hendek’tedir
10

-

Ben Hendekliyim Çiğdem Yaylası Hendekte'dir Sapanca'da değil. Tamamen yanlış, inanmayın. Çiğdem Yaylası Hendek'te muhteşem bir yer, gezilmesi gereken. Her sene şenlik yapılır, bulutların içine giriyorsunuz.

7
Tavsiye ederim
10

-

Hemen hemen her sene yazın en az iki kere giderim. Gerçekten harika bir yer ama mutlaka hazırlıklı gidin. Güneşe aldanıp da sıcaktır demeyin. Çocuklu gideceksiniz mutlaka çocuklara hırka almanızı tavsiye ederim. Mutlaka gidip görmenizi ve keyfini çıkarmanızı tavsiye ederim. Hatta sabah kahvaltısını orada yapın. Tertemiz hava yine canım çekti. Hafta sonu yine kaçsam mı?

7
Yayla tam bir harika
10

-

Yaylaya bugün Memnuniye Köyü üzerinden ortalama 15 km'lik bir toprak yoldan, sürekli yokuş yukarı vardık. Yayla tam bir harika. Güzelce piknik yaptık sonra doğa yürüyüşü yaptık. Yaylanın sağ aşağı tarafında güzel bir dere var. Eğer inmek isterseniz. Sakın yağmurlu havada çıkmayın. Yoksa orada kalırsınız. Yaylada doğaya uyumlu küçük küçük kulübe tarzı büyük ihtimalle kaçak yapılar var tahtadan. Belediyenin ya da hiç.. Devamını Göster

7
Yayla efsane
10

-

Yayla efsane gitmenizi şiddetle tavsiye ederim.

7
Yeri farklı
8

-

Çiğdem Yaylası, Hendek Aksu Köyü sınırları içindedir, Sapanca'da değil.

7
Kaç senelik?
2

-

Kaç senelik bir tarihi eser? Hangi tarihte inşa edilmiştir?

7
Çok güzel bir yer
10

-

Ben Sapanca'da yaşıyorum. Herkesin buraya gelmesini ve görmesini isterim. Çünkü çok güzel bir yer.