Sakarya bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Sakarya Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Her mevsim farklı güzellikler sunan Sakarya'da doğa severler için keşfedilecek pek çok yer var.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Sakarya Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 25 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Acarlar Longozu

"Çok hoş biyer"

"İnsanı huzur sarıyor"

6.8

Misafir yorumu

5 yorum

Maden Deresi

"En son yer olmalı"

"Çok güzel bir gezi alanı"

6.4

Misafir yorumu

5 yorum

Soğucak Yaylası

"Tavsiye ederim"

"Yayla tam bir harika"

10

Misafir yorumu

3 yorum

Kuzuluk Kaplıcaları

"Tamamen yenilenmiş"

"Hiç kimse suya giremiyor"

7.0

Misafir yorumu

3 yorum

Sapanca Çiğdem Yaylası

"Çiğdem Yaylası Hendek’tedir"

"Yeri farklı"

9.0

Misafir yorumu

2 yorum

Keremali Yaylası

"Resimler eksik"

"Çok güzel"

5.5

Misafir yorumu

2 yorum

Sakarya Taraklı Termal Turizm Merkezi

"Kaliteli ve uygun fiyat"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Karagöl Yaylası

"Hizmet verilmiyor"

"Doğa ile iç içe bir gün"

8.5

Misafir yorumu

2 yorum

Poyrazlar Gölü

"Mükemmel bir doğal güzellik"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Sakarya Nehri

"Görmenizi tavsiye ediyorum"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Sakarya Tarihi Mekanlar

Her mevsim farklı güzellikler sunan Sakarya'da doğa severler için keşfedilecek pek çok yer var.
Sakarya, Marmara bölgesindeki en zengin doğal güzelliğe sahip şehirlerden biri. Her mevsim farklı güzellikler sunan Sakarya'da doğa severler için keşfedilecek pek çok yer var. İster günübirlik ister kısa konaklamalı gezileriniz için tercih edebileceğiniz Sakarya'da gezilecek yerler ise aşağıda...

Tarihi Yapılar: Sakarya ve çevresinde kültür gezisi yapmak isteyenleri pek çok tarihi yapı bekliyor. Çoğu Osmanlı döneminden kalma bu yapılar arasında Rahime Sultan Camii, Sapanca Rüstempaşa Camii, Hasanfehmipaşa Camii, Şeymuslihiddin Camii, Yunuspaşa Camii, II. Beyazid Köprüsü, Beşköprü, Paşalar Kalesi, Seyifler Kalesi, Harmantepe Kalesi görülmeye değer olanlar. Konaklama seçenekleri için uygun Sakarya otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Müzeler: Sakarya'nın tarihine ilişkin bilgiler edinmek ve bu güzel şehrin geçmişinde yolculuk yapmak isterseniz Sakarya Müzesi, Deprem Müzesi ve Kuvayı Milliye Müzesi gezebileceğiniz Sakarya müzelerinden.

Doğal Güzellikler: Sakarya, Marmara bölgesindeki en zengin doğal güzelliğe sahip şehirlerden biri. Her mevsim farklı güzellikler sunan Sakarya'da doğa severler için keşfedilecek pek çok yer var. İnönü Yaylası, Sapanca Çiğdem Yaylası, Sapanca Yaylaları, Karagöl Yaylası, Sapanca Gölü, Poyrazlar Gölü, Acarlar Longozu, Sakarya Nehri, Maden Deresi bu doğal güzellikler arasında mutlaka görülmesi gerekenlerden.

Kaplıcalar: Termal turizmde de gelişmiş bir şehir olan Sakarya'da hem şifa bulacağınız hem de keyifli bir tatil yapabileceğiniz kaplıca merkezleri bulunuyor. Bunlar arasında ise Sakarya Taraklı Termal Turizm Merkezi ve Akyazı Kuzuluk Kaplıcaları en popüler olanlar.

Yakın Yerler: Sakarya denince akla ilk gelen yerlerden olan Sapanca bu şehirde mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Doğal güzellikleri, tertemiz havası ve turistik mekanları ile Sapanca'nın yanı sıra Kırkpınar, İstanbuldere, Maşukiye ve Derbent de güzelliğne hayran kalacağınız yerlerden.

31 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
31
Hizmet verilmiyor
7

-

Yolu yaylaya kadar asfalt çok güzel SBŞ belediyesine teşekkür yayla çok güzel fakat duyarsız insanlarımızın pisliği yüzünden yayla ve göl çok pis durumda girişte ücret alınıyor fakat hizmet verilmiyor

31
Çok hoş biyer
8

-

Biz ailecek gittik çok hoş biyer , resim çekilmek için olsun oturmak için olsun harika ama iki masa koymuşlar ve oturmak için bile para ödemeniz gerekiyor onun haricinde herhangi bi sorun yok.

31
En son yer olmalı
1

-

Bildiğiniz bir leş, girişte para vermenize rağmen tuvalete girmeniz neredeyse imkansız dan daha öte zaten genelde tuvalet taşmış oluyor mangal yapmak için ideal olsada her yer leş gibi 2 kere gittim aynı hiç bir düzelme yok. Tercih edeceğiniz en son yer olmalı

31
Resimler eksik
1

-

Çok güzel; ama insan biraz farklı resimler ekler. Böyle bir yeri halka kazandırmak gerekir. 1 tane resim eklemişsiniz. Lütfen yeni resimlerinizi bekliyoruz.

31
Çok güzel
10

-

Çoook güzel.

31
Çiğdem Yaylası Hendek’tedir
10

-

Ben Hendekliyim Çiğdem Yaylası Hendekte'dir Sapanca'da değil. Tamamen yanlış, inanmayın. Çiğdem Yaylası Hendek'te muhteşem bir yer, gezilmesi gereken. Her sene şenlik yapılır, bulutların içine giriyorsunuz.

31
İnsanı huzur sarıyor
10

-

Harika, bayıldım. Dünyanın en büyük 2. Longozu. Doğası, kokusu çok güzel. İnsanı huzur sarıyor.

31
Doğa ile iç içe bir gün
10

-

Doğa harikası Karagöl Yaylası. Doğa ile iç içe bir gün geçirmek isteyenler için harika bir destinasyon. Ben çocuklarımı da götürdüm. Taraklı'da tarihi konaklarda kalıp gündüz de Karagöl'ü ziyaret edebilirsiniz. Kamp da yapılabiliyor.

31
Tavsiye ederim
10

-

Hemen hemen her sene yazın en az iki kere giderim. Gerçekten harika bir yer ama mutlaka hazırlıklı gidin. Güneşe aldanıp da sıcaktır demeyin. Çocuklu gideceksiniz mutlaka çocuklara hırka almanızı tavsiye ederim. Mutlaka gidip görmenizi ve keyfini çıkarmanızı tavsiye ederim. Hatta sabah kahvaltısını orada yapın. Tertemiz hava yine canım çekti. Hafta sonu yine kaçsam mı?

31
Kaliteli ve uygun fiyat
10

-

Doğayla iç içe mükemmel bir yer. Tarihi derinlik olan sessiz şehir. Tesis kaliteli ve uygun fiyat.

31
Güzel bir tesis
10

-

Tebrikler. Güzel bir tesis. Sakin, sessiz, huzur veren bir bölge. Türkiye'nin sakin bölgesi Taraklı ilçesi.

31
Yayla tam bir harika
10

-

Yaylaya bugün Memnuniye Köyü üzerinden ortalama 15 km'lik bir toprak yoldan, sürekli yokuş yukarı vardık. Yayla tam bir harika. Güzelce piknik yaptık sonra doğa yürüyüşü yaptık. Yaylanın sağ aşağı tarafında güzel bir dere var. Eğer inmek isterseniz. Sakın yağmurlu havada çıkmayın. Yoksa orada kalırsınız. Yaylada doğaya uyumlu küçük küçük kulübe tarzı büyük ihtimalle kaçak yapılar var tahtadan. Belediyenin ya da hiç.. Devamını Göster

31
Yayla efsane
10

-

Yayla efsane gitmenizi şiddetle tavsiye ederim.

31
Yeri farklı
8

-

Çiğdem Yaylası, Hendek Aksu Köyü sınırları içindedir, Sapanca'da değil.

31
Çok güzel bir gezi alanı
6

-

Çok güzel bir gezi alanı lakin buradaki ahşap evler için konaklama bilgileri olmalı. Tanıtım bir hayli kesik. Teşekkürler.

31
Şahane bir manzara
10

-

Geçekten şahane bir manzara. İnsanın ruhunu genişletiyor.

31
Görmenizi tavsiye ediyorum
10

-

Eskişehir'in Çifteler ilçesinden doğan Sakarya Nehri'ni buradan görmenizi tavsiye ediyorum...

31
Bahara yakın gitmeli
9

-

Harika bir yer. Özellikle bahara yakın gitmeli, sislerin içinden geçip yukarı çıkmak maceralı bir yol sunuyor size. Motosikletlerle çıktık biz, oldukça keyifliydi. Fakat silah sesinden rahatsız oluyorsanız tavsiye etmem. Ama her ne olursa olsun ses fişekleri atılıyor, kurşun kullanılmıyor. Gördüklerim hep kurusıkıydı. Detaylı resimleri Instagram sayfamda paylaşıyorum. Ekleyerek görebilirsiniz. Instagram: metins_s_p.. Devamını Göster

31
Mükemmel bir doğal güzellik
8

-

Mükemmel bir doğal güzellik ve piknik alanı.

31
Tabiat harikası
4

-

Bu tabiat harikası yerleşkesine bayıldım diyemem ama işletimindeki arkadaşlar hakkında o kadar söylenecek çok şey var. Benim ne kadar hakkım geçtiyse helal etmiyorum.

31
Tamamen yenilenmiş
9

-

Kuzuluk Kaplıcaları'na son gidişimde bütün binaların yenilendiğini gördüm, banyo mutfak odalar komple yenilenmiş. Çok hoşuma gitti.

31
Sessiz bir yer
4

-

Sakaryalı olmama rağmen ilk defa Acarlar Longozu'na geldim. Sessiz bir yere benziyor. 2 yarım tost 8+8=16 TL. 1 gözleme 8 TL. 4 bardak çay 4 TL. Toplam 28 TL. Duyunca çok şaşırdım "tostu ısıtır iken bayağı bir elektrik harcıyormuş", bu yüzden yarım tos 8 TL imiş.

31
Müzeleri gezmek için biraz tanıtım
6

-

Çok büyük olmasına, Sakarya'mızın tarihini anlatmaya yeter. Müze yetkililerinden insanların tarihini ve tarihi müzeleri gezmek için biraz tanıtım, biraz ilk gelenlerden ücret talep etmeyerek müzelerimizin adını duyurabiliriz.

31
Doğa ile buluşulan güzel yer
9

-

Maden Deresi, Sakarya'nın doğa ile buluştuğu güzel yerlerden sadece bir tanesi fakat en güzel ve ilgi çekici olanı diyebilirim... İlk gittiğinizde piknik mangal yapacağınız güzel geniş bir alan, daha sonra yemeğinizi yedikten sonra takriben gidiş dönüş 2 saat olan yürüyüşe başlıyorsunuz. Fransızlar'dan kalan yamaçların kenarlarında mağaralar ve patikalar kesinlikle görülmeye değer. Yer yer patikalardan, yer yer dere.. Devamını Göster

31
Piknik yapılabilecek güzel bir yer
6

-

Fotoğrafta gördüğünüz yere gitmenizin nerede ise mümkünatı yok. Tesisler piknik yamak için güzel, ormanların içinde kalan bir dere ve piknik için gerekli her şey mevcut. Ancak büyük şelaleye giden bir patika yol var ve bir metre boyu olan mağara tipi tünellerden geçmeniz gerekiyor. Piknik yapılabilecek güzel bir yer.

31
Kaç senelik?
2

-

Kaç senelik bir tarihi eser? Hangi tarihte inşa edilmiştir?

31
Çok güzel bir yer
10

-

Ben Sapanca'da yaşıyorum. Herkesin buraya gelmesini ve görmesini isterim. Çünkü çok güzel bir yer.

31
Çok güzel bir yer
10

-

Çok güzel bir yer ama bunun hakkında bilgi istiyorum.

31
Hiç kimse suya giremiyor
2

-

Kuzuluk Kaplıcaları hamamının suyu o kadar sıcak ki, hiç kimse suya giremiyor. Cesaret edip de suya girenler en fazla bir dakika sonra kendini soğuk su duşa kendini zor atıyor. Bu konuyla hiç kimse ilgilenmiyor. Üstelik hamama giriş ücreti de oldukça fahiş ve görevlilerin tutumu çok itici.

31
Bir kere görmenizi öneririm
8

-

Efendim, Karasu'ya gelmeden sola dönülüyor, yolu güzel, sadece ördek sesleri var, sessiz, sakin, 650 metre yürüyüş yolu mevcut. Akşamüstü ördeklerin beslenme saati çok keyifli, terasta yörük usulü kavurma mükemmel, longoz kolonyası da hoş aromalı, ben bir kere görmenizi öneririm.

31
umay ceyhan tarafından...
10

-

Kuzuluk Kaplıcaları devremülk evleri eskisi kadar temiz ve bakımlı değil. Ne klima var ne sineklik var ayrıca da banyo tertibatı artık iyice eskimiş. Geçen sene değiştirileceği söyleniyordu ve tabii ki bu sene gidince hiçbir değişiklik olmadığını gördük. Keşke alıcı bulup satabilsem burayı. Her sene ödediğimiz paralara yazık.