Salda Kayak Merkezi, Salda

Salda Kayak Merkezi

  • Burdur / Yeşilova / Salda

Salda Kayak Merkezi

Salda Kayak Merkezi, Akdeniz Bölgesi'nde yer alan Burdur'da yerli ve yabancı kayak severleri ağırlamaya başlamıştır. Salda Kayak Merkezi'nin alt yapısı ve kayak donatıları kayak sporcularının beklentilerine cevap verecek şekilde düzenlenmiş bir bölgedir.

Salda Kayak Merkezi dünyanın dört bir tarafından kayak severleri bekliyor. Muhteşem güzellikteki eşsiz göl manzarası eşliğinde ve çam ormanlarının arasında kayak yapma keyfini yaşamak istiyorsanız mutlaka Salda Kayak Merkezi'ne uğramanızda fayda var.

Türkiye'nin ilk ve tek göl manzaralı kayak merkezi olan Salda Kayak Merkezi Burdur şehir merkezine 72km, Yeşilova ilçesine 12km mesafede olup Eşeler yaylası, Tızantepe'de bulunmaktadır. Ayrıca tesise 57km mesafede bulunan Denizli Çardak Havalimanı'na ile ulaşım kolaylaştırılmıştır.

Tesiste en uzunu 1600 en kısası ise 950 metre olan 5 pist ile 860 metre uzunluğundaki telesiyej hattı yer alıyor almaktadır. Kayak Merkezi 200 metre bir kot farkı ile yüzde 15'lik bir eğime sahiptir. Tesiste 1 snowtrack, 2 kar motoru, kayak ve elbise kiralanabilecek kafeterya bulunmaktadır.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Güzel
10

-

güzel