Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Saitabat Şelalesi

+ 5 Fotoğraf
2.3/5
Ortalama
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2
1 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Saitabat Şelalesi Hakkında

Hafta sonu sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yer olan Saitabat Şelalesi, son yıllarda da oldukça popüler. Kendinizi doğanın kucağına bırakmak için doğru adres olan Saitabat Şelalesi, özellikle bahar ve yaz aylarında gezginlerin en uğrak noktalarından biri oluyor. Bursa’nın yemyeşil çayırlarının ardından akan şelale, yaz sıcağında biraz serinleyebilmeniz için harika bir dinlenme lokasyonu oluşturuyor.

Çevresinde cafelerin olduğu ama eğer isterseniz kendi getirdiğiniz yiyecek ve içeceklerle de piknik yapabileceğiniz bir yer olan Saitabat Şelalesi, aileler ve çocuklar için oldukça uygun bir yer.

Yeşil çimenler arasından seslenen sesi ile çevresini çınar ağaçlarıyla süslemiş olan Saitabat Şelalesi, özellikle doğa sporlarına aşık insanların mutlaka uğradığı ve keyif aldıkları bir yer. Çevresindeki piknik alanlarında konuklarını ağırlayan şelale güzel vakitlerin habercisi adeta… Önemli parkur noktalarından biri olma özelliği de taşıyan Saitabat Şelalesi yemek sonrası yürüyüşleri için de oldukça güzel bir tercih. Temiz havası ve yemyeşil doğası ile görenleri kendine hayran bırakan Saitabat Şelalesi, dinlenmek için ihtiyaç duyduğunuz her an kapılarını size sonuna kadar açıyor.

Saitabat Şelalesi Nerede?

Şehrin gürültüsünden kaçmak için sakin bir yer arayanların “Saitabat Şelalesi nerede?” dediğini duyar gibiyiz. Bursa’da bulunan Saitabat Şelalesi, Uludağ’ın eteklerindeki Kestel İlçesi’nde yer alıyor. Buz gibi duyu ile ünlü olan şelale, Derekızık Köyü’ne ise sadece 3 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Bursa’dan buraya gelmek isterseniz yaklaşık 5 km gibi kısa bir sürede adeta doğa harikası olan Saitabat Şelalesi’ne ulaşabilir ve gününüzü burada geçirebilirsiniz. Sabahın erken saatlerinde gelirseniz buradaki kafe ve restoranlarda sevdiklerinizle kahvaltı yapabilir, ardından da buradaki rengarenk papağanlar ile fotoğraf çektirebilirsiniz.

Farklı şehirlerden gelerek Saitabat Şelalesi’ni ziyaret etmek isterseniz ise Ankara’dan 383 km, İstanbul’dan 187 km’lik yol gitmeniz gerekiyor. Yol biraz uzun görünse de buna değeceğine emin olabilirsiniz. Gününüzü burada geçirdikten sonra birkaç gün konaklamak isterseniz eğer şehir merkezindeki Bursa otellerini tercih edebilirsiniz.

Saitabat Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Saitabat Şelalesi’ne gitmek için bir gezi planı oluşturuyorsanız eğer her detayı planladığınızdan emin olmalısınız. “Saitabat Şelalesi’ne nasıl gidilir?” diye merak edenler için lokasyonun oldukça kolay olduğunu belirtmek isteriz.

Eğer kendi aracınız ile yolculuk yapacaksanız, öncelikle Ankara yoluna çıkmış olmanız gerekiyor. Bursa - Ankara istikameti üzerinde bir süre sonra Saitabat Şelalesi tabelası karşınıza çıkacak. Tabelalar yardımı ile köye kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Saitabat Şelalesi’ne özel aracınızla ve hafta sonu gelirseniz ilerleyen saatlerde çok kalabalık olacağı için otopark sorunu yaşayabilirsiniz. Bu nedenle erken saatte gelmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca eğer isterseniz şelaleye yakın bir alanda ücretli otoparkta bulunduğunu belirtmekte fayda var.

Şelaleye gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz de Bursa Büyükşehir Belediyesi otobüsleri olan D19 ve D20 nolu otobüsleri kullanarak yolculuk yapabilirsiniz. Toplu taşıma yolculukları için otobüslerin hangi saatlerde kalktığını önceden öğrenmeyi ihmal etmemenizi tavsiye ederiz.

Yorum / Değerlendirme

2.3/5
Ortalama
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2
1 değerlendirme
Saitabat Şelalesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
19.03.2019
Misafir
Sıcak havada bile esiyor
Şelale Meşeli Tepe Piknik Bahçesi konum olarak yüksekte olmasından dolayı çok sıcak havalarda bile bir esinti hissedebiliyorsunuz. Suyunun soğuk, doğal su olması ayrıca ilgi çekici. Ağaç çardakların içinde oturuyorsunuz. Etrafınızda yeşil ve temiz bir çevre… Mangal keyfi açısından kendiniz malzemelerinizi getirip kendiniz pişiriyorsunuz.