En lezzetli Safranbolu yemekleri ve Safranbolu neyi meşhur

Safranbolu'nun Neyi Meşhur

Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Safranbolu, ülkemizde görülmesi gereken yerlerin başında geliyor…

Safranbolu'nun Neyi Meşhur

Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Safranbolu, ülkemizde görülmesi gereken yerlerin başında geliyor…

Karabük'ün en büyük ve gelişmiş ilçesi olan Safranbolu, ülkemizde görülmesi gereken yerlerin başını çekiyor. Köklü tarihi geçmişi ve sahip olduğu kültürel geçmişiyle Safranbolu, kesinlikle hayranı olacağınız bir yer. Türk toplum yaşantısının tüm özelliklerini Safranbolu'da hala bulabilmek mümkün. Tarihi ve çevresel dokusu ile örnek bir yer olan Safranbolu için çok geçmeden bir gezi listesi oluşturmanızı tavsiye ediyoruz.

Safranbolu neyi meşhur, Safranbolu'da ne yenir diye soracak olursanız, sizin için hazırladığımız listeye mutlaka bir göz atın deriz.

Safranbolu Evleri: Safranbolu, daha çok Osmanlı döneminden kalan evleriyle meşhur bir yer. 18. ve 19. yüzyıl Osmanlı kent dokusunu günümüze taşıyan Safranbolu Evleri, Safranbolu'nun simgesi niteliğinde adeta.

Safranbolu Hıdırlık Tepesi: Safranbolu'nun tarihi konaklarını ve Arnavut kaldırımlı sokaklarını kuş bakışı görebilirsiniz Safranbolu Hıdırlık Tepesi'nden.

Safranbolu Lokumu: Safranbolu'nun o meşhur lokumu, bu turistik bölgeye gittiğinizde tatmadan dönmemeniz gereken bir lezzet. Zaten buraya gelen turistlerin neredeyse hepsi, kutu kutu Safranbolu lokumuyla dönüyorlar.

Safran Çayı: Safranbolu, safranıyla da meşhur bir yer. Yemeklerinin çoğunda safran kullanılıyor. Ancak safran çayı bir hayli ün yapmış durumda. Bir gün yolunuz Safranbolu'ya düştüğünde, safran çayının da tadına bakın mutlaka.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın