Rumelikavağı Görülecek Yerler

İstanbul Boğazı’nın son durağı olan Rumelikavağı, eşsiz güzelliklerinin arasında güzel bir yolculuk için sizleri bekliyor.Rumelikavağı Görülecek Yerler - Rumelikavağı En İyi 10 Yapılacak Şey

İstanbul Boğazı'nın son durağı olan Rumelikavağı, eşsiz güzelliklerinin arasında güzel bir yolculuk için sizleri bekliyor.

Boğazın manzarasına eşlik eden bu semt, sabahın ilk saatlerinde sporla iç içe olan insanların yürüyüş ve koşu alanıdır. Rumeli Kavağı'nda yapılacak şeyler görülecek yerler listenizdeki ilk sırada sahil boyu bir yürüyüşe yer verin.

Rumelikavağı'nda yürüyüşünüzü bitirdikten sonra sağlam bir kahvaltı yapabileceğiniz restoranlar ve cafelerle doludur. Güne sağlam bir kahvaltıyla başlarken şehrin en güzel manzaralarından biri de sizlere eşlik edecek.

Yaz aylarında Rumelikavağı'nın birbirinden güzel plajlarında serinlemeyi de sakın unutmayın. Altınkum Plajı, Elmankum Plajı ve Kadınlar Plajı bunaltan sıcaklardan kaçmanız için iyi bir tercih olabilir.

Bölgedeki gezi yerleri de yapılacaklar listenizde mutlaka yerini almalı. Bölgeye çok yakın olan Belgrad Ormanı ve Emirgan Korusu'nda güzel bir piknik yapabilir, Rumeli Feneri'nin tarihi gerçekliğine tanıklık edebilirsiniz. Türkiye'nin her noktasından, özellikle yeni evli çiftlerin ziyaret ettiği bir yer olan Telli Baba Türbesi de, Sarıyer ve Rumeli Feneri arasında sizleri bekliyor olacak.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın