Rumelikavağı Gezilecek Yerler

Unutulmayacak bir İstanbul manzarası eşliğinde, farklı dönemlere ait tarihi yapıları ziyaret edebileceğiniz Rumelikavağı, uzun bir yolculuk için sizleri bekliyor.Rumelikavağı Tarihi Mekanlar

Unutulmayacak bir İstanbul manzarası eşliğinde, farklı dönemlere ait tarihi yapıları ziyaret edebileceğiniz Rumelikavağı, uzun bir yolculuk için sizleri bekliyor.

Rumelikavağı gezilecek ve görülecek yerler listeniz biraz uzun olacak. Bu sayfamızda Rumelikavağı gezilecek ve görülecek yerler listesinde mutlaka olması gereken mekanlardan bahsedeceğiz. Rumelikavağı semtinde birkaç gezi mekanı olsa da Sarıyer'in diğer tarihi noktalarına oldukça yakındır.

Rumeli Feneri; listenizde dahil etmenizi önerdiğimiz ilk tarihi yapılardan biridir. Fransızlar tarafından Osmanlı Devleti döneminde inşa edilen Rumeli Feneri, 1856 yılında yapılmıştır. Karadeniz'den İstanbul Boğazı'na giriş yapan gemileri ilk selamlayan Rumeli Feneri'dir. Tam karşısında ise Anadolu Feneri bulunur.

Telli Baba Türbesi ise Rumelikavağı'nda en çok ziyaret edilen mekanların başında gelir. Türkiye'nin her noktasından ziyaretçi alan Telli Baba Türbesi, özellikle yeni evlenen çiftlerin ilgi odağı durumunda… Sarıyer ile Rumeli Feneri arasında bulunan bu nokta, Telli Baba adında bir zatın türbesidir. Türbe ile ilgili halk arasında dilden dile dolanan rivayetler vardır. Türbe aynı zamanda çok hoş bir manzaraya sahiptir.

Rumelikavağı'na 15 kilometre uzaklıkta olan Emirgan Korusu da gezi listenizde mutlaka yerini almalı. Özellikle bahar ve yaz aylarında rengarenk çiçeklerle bezenen Emirgan Korusu, İstanbul'un içinde fakat şehrin kalabalığından uzak nadir yerlerden biridir. Koruyu keşfetmek için yürüyüşler yapabilir ve güzel bir piknikle geçireceğiniz vakitleri daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Rumelikavağı ile Belgrad Ormanı arasında ise 10 kilometrelik bir mesafe vardır. İstanbul'un en yeşil alanlarının başında gelen Belgrad Ormanı, tıpkı Emirgan Korusu gibi harika bir piknik yeridir. Yeşil mi yeşil bir bölge olan orman, stresinizi kolaylıkla üzerinizden atmanızı sağlayacak.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın