Pendik Görülecek Yerler

İstanbul’un yeni merkezlerinde biri olan Pendik Kurtköy, Aydos Ormanları’nın yanı başında, kentin gürültü ve kalabalığından uzak; fakat kentin merkezine kolaylıkla ulaşılabilen bir konuma sahiptir.Pendik Kurtköy Görülecek Yerler - Pendik Kurtköy En İyi 10 Yapılacak Şey

İstanbul’un yeni merkezlerinde biri olan Pendik Kurtköy, Aydos Ormanları’nın yanı başında, kentin gürültü ve kalabalığından uzak; fakat kentin merkezine kolaylıkla ulaşılabilen bir konuma sahiptir.
Pendik’e bağlı semtlerden biri olan ve İstanbul’un en hızlı gelişen bölgelerinden biri olan Kurtköy günümüzde şehrin en fazla yatırım yapılan yerlerindendir.

Pendik Kurtköy geziniz sırasında yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

Pendik Kurtköy, Aydos Ormanı’nın yanı başında, Aydos Tepesi’nin eteklerine kurulu bir semttir. Dilerseniz İstanbul’un en yüksek tepesi olan Aydos Tepesi’ne çıkabilir, orman içinde doğa ile iç içe bir gezinti yapabilirsiniz.

İstanbul Kurtköy, Anadolu yakasının en sık ziyaret edilen alışveriş merkezlerinden birine de ev sahipliği yapmaktadır. Bünyesine pek çok mağaza, restoran, kafe ve oyun parkını barındıran Via/Port Kurtköy’de yer almaktadır. Oldukça büyük bir alış veriş merkezi olan Via/Port’u gezebilir, alış veriş yapabilir, oyun parkında eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

İstanbul’un uluslararası platformdaki en önemli markalarından biri olan İstanbul Park da Pendik Kurtköy’de yer almaktadır. Formula 1 ve Moto GP gibi dünyaca ünlü yarışlara ev sahipliği yapan İstanbul Park aynı zamanda önemli bir konser ve festival alanı olarak da kullanılmaktadır. Geziniz esnasında İstanbul Park’ta yapılan herhangi bir etkinliğe rastlarsanız burayı mutlaka görmenizi öneriyoruz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın