Patara Plajı

+ 5 Fotoğraf
4.8/5
Mükemmel
6 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Patara Plajı Hakkında

Antalya’nın tatilcilerine sunduğu plajlardan biri olan Patara Plajı, aynı zamanda ülkemizin de en güzel 15 plajlarından bir tanesidir. Kaputaş Plajı gibi Kaş ve Kalkan’ın yakınında olan plaj, dünya standartlarında olsa da pek tanıtılamamıştır. Aynı zamanda Patara Antik Kenti plajın yakınlarında bulunmaktadır. Plajla antik kentin arasında kumulların önüne geçilebilmesi için setler vardır. Deniz kaplumbağalarının yumurtalarını emanet ettiği yerler arasında olduğu için plaj koruma altına alınmıştır. Bilmediğiniz bir bilgi de saklıyor plaj sizlere. Eski Yeşilçam filmlerinde çöl sahneleri bu plajda çekilmiştir. Geniş ve uzun bir plaj olmasının filmlerde kullanılmasında önemli bir etkisi vardır. En güzel tatil bölgelerinden biri olan Patara Plajı’nın berrak suyunda keyifle yüzerken maviyle yeşilin dansını hissedeceksiniz. Kaş için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Kaş otelleri adresini ve Kaş gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

4.8/5
Mükemmel
6 değerlendirme
Patara Plajı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
18.06.2017
Ceren Kaplan
Kumları çok ince
Patara’da hem carettalar olduğu için hem de sığ bir yer olduğu için çok güzel, küçük dalgalarıyla daha da güzel oluyor. Kumları çok ince ama çok sıcak. Yeme-içme yerleri de var. Patara’dan geçerken antik kent de var. Antik kente gitmek için para veriliyor ama vermeden de gidebiliyorsunuz.
5/5 Mükemmel
31.05.2017
Misafir
Oldukça uzun bir plaj
Ülkemizin en güzel plajlarından biri. Patara Plajı’na gitmek için antik kent içerisinden geçiyorsunuz ve bunun için ücret ödemek zorundasınız. Müze kartınız var ise onu da kullanabiliyorsunuz. Tarihi kalıntılar içerisinden geçerek plaja varıyorsunuz. Oldukça uzun bir plajdır ve çölü andıran kumları vardır. Bu plajda da caretta carettların yaşam alanı olduğu için plajın giriş-çıkış saatleri bellidir. Plaj içerisinde şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz küçük bir işletme mevcuttur. Plajın en güzel özelliği kum ve uzunluğudur. Çok rüzgarlı olduğu günlerde denize girmesi oldukça zor oluyor. Yine de görülmesi gereken ender plajlarımızdan biridir.
5/5 Mükemmel
11.09.2014
selçuk iltir
Dalgalı denizi ve metrelerce sığ olması nedeniyle eğlenceli değil, Kalkan mevkiinde tek önereceğim plaj Akçagerme Plajı'dır.
5/5 Mükemmel
11.09.2014
selçuk iltir
Dalgalı denizi ve metrelerce sığ olması nedeniyle eğlenceli değil, `Kalkan` mevkiinde tek önereceğim plaj ~Akçagerme Plajı~\'dır.
5/5 Mükemmel
17.05.2013
Misafir
Patara Plajı
Kaş'a da yakın diye biliyorum.
Daha fazla yorum gör