Giriş
24.01.22
Çıkış
25.01.22
Kişiler
2
0
Filtreler
Tesis Türü
Butik Otel
Butik Otel
Olanaklar
Klima
Denize Yakın
Ücretsiz Wifi
Saç Kurutma Makinesi
Fiyat Aralığı
Kendi bütçenizi belirleyin
0 TL - 200 TL
200 TL - 400 TL
400 TL - 600 TL
600 TL - 800 TL
800 TL +

Patara Butik Otelleri:

Patara için 0 otel listelendi.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz

Patara, Kaş ilçesinin Kalkan beldesi yakınlarında yer alan bir antik kenttir.

Bölgeye de adını veren bu antik kent Antalya Kaş’ın Kalkan mevkide yer almaktadır. Patara, antik çağda bu bölgede hüküm sürmüş Likya Uygarlığı’na ait bir şehir olup uygarlığa başkentlik de yapmıştır. Likya birliği tüm önemli toplantılarını bu kentte bulunan meclis binasında yapmış ve önemli kararlar burada almıştır. Patara bölgesi, Roma döneminde de önemini koruyan bir kent olmaya devam etmiştir ve Likya-Pamphilya eyaletlerinin başkentliğini yapmıştır. Eski çağlarda kent kadar Patara Limanı da önemli bir limandı. Bu liman o devirlerde hububat deposu olarak kullanıldığı gibi hububat sevkiyatının da yapıldığı bir limandı.

Patara Antik Kenti’nin eski çağlarda ne kadar önemli bir yer olduğunu günümüzde yapılan kazı çalışmalarından elde edilen sonuçlar da göstermektedir. Bu bölgeyi bu kadar önemli yapan bir diğer nokta da günümüze kadar ayakta kalan en eski demokratik meclis binası bu antik şehirdedir. 2010 yılında TBMM tarafından restore edilen bu meclisi görmeye yılın her dönemi yerli ve yabancı turistler gelmektedir.

Tipik Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Patara bölgesi, yılın çoğu zamanı güneşli ve güzel günlere sahip olduğu için yaz – kış ziyaretçi akınına uğramaktadır. Patara bölgesine ziyaretçiler hem antik kenti keşfetmek için hem de altın sarısı incecik kumsalında güneşlenmek ve denize girmek için gelmektedir. Her ne sebeple olursa olsun bu bölgeye gelenler konaklamada Patara butik otelleri kategorisinde bulunan tesisleri tercih etmektedir.

Patara butik otelleri şirin ve samimi ortamı ile yurt dışından ve yurt içinden bu bölgeye gelen turistler tarafından konaklamada ilk tercih edilen tesis türü olduğu için özellikle yaz aylarında boş oda bulmak zor olmaktadır.

Yaz tatilinde Patara butik otelleri kategorisinde yer alan tesislerde konaklamayı düşünenlere tavsiyemiz erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmalarıdır. Neredekal.com üzerinden Patara butik otelleri incelenebilir ve rezervasyon da yapılabilmektedir.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmeniz dileğiyle.

Patara Butik Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Patara bölgesinde Covid sertifikalı tesisler var mıdır?
Patara bölgesindeki Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Güvenli Turizm Sertifikalı otelleri Patara Butik Otelleri - Uygun Patara Butik Otel Fiyatları sayfamızda bulunan filtre alanını kullanarak filtreleyebilir, size en uygun tesisleri inceleyebilirsiniz.
Patara Butik Otelleri için en popüler tesis özellikleri nelerdir?
Patara Butik Otelleri için en popüler tesis özellikleri: Kahvaltı dahil.
Patara Butik Otelleri için ödeme yöntemleri nasıldır?
Patara Butik Otelleri için Otelde ödeme,taksitli ödeme seçenekleri bulunan tesisleri filtre alanımızı kullanarak inceleyebilirsiniz.