Palamutbükü Doğa Yürüyüşü

  • Muğla / Datça / Palamutbükü
10puan

Palamutbükü Doğa Yürüyüşü

Tertemiz kıyılara sahip olmasının yanı sıra, yeşil doyasıyla da göz doldurmaktadır Palamutbükü. Muğla'nın Datça ilçesine bağlıdır ve yaz turizminde önemli bir yere sahiptir.

Eğer yakın bir zamanda Palamutbükü otellerinin birinde konaklamayı planlıyorsanız, önce Palamutbükü otel fiyatlarını sonra ise otel konumları hakkında bilgi edinmenizi öneririz.

Palamutbükü'nde dilediğiniz kadar denize girebilirsiniz. Tabii, bölge doğa yürüyüşleri için de oldukça idealdir. Doğa sporları ile ilgilenen kulüpler, organizasyon yaparak birçok grubu Palamutbükü'nde doğa yürüyüşlerine çıkarıyor. Nefes kesici tabiatıyla beğeninizi kazanacak olan bölgeyi, tek başınıza veya bir arkadaşınızla keşfedebilirsiniz. Palamutbükü Yassı Tepesi'ni keşif yerlerinize dahil edebilirsiniz. Tepeden Ege Denizi ve Akdeniz'in şahane manzarasını seyretmek büyük bir haz verecek sizlere.
1 misafir tavsiyesi
  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
1
10
Palamutbükü Doğa Yürüyüşü
Palamutbükü Doğa Yürüyüşü
Datça / Muğla
Türkiye
palamutbuku doga yuruyusu

-

Datça yarımadasını, 1986 yılı sonu bir yazdan kalma, Hürriyet gazetesi elime geçmiş, can sıkıntısı ilanlarını okurken Datça'da satılık arazi ilanını okudum. Yanımda ortaokuldan kalma büyük atlas haritasını açıp yerini keşfetmekle, benim Datça serüvenim başlamış oldu. 29 senedir ondan kopamadım, bir kere giden onu unutamaz. Her şeyi çok farklı bir belde yaratanın bize hediye ettiği. Son günlerim için orada ufak bir mekan sahibi oldum ve çok mutluyum. Bu zevki herkesin yaşamasını, Datça'ya saygı duyarak, kirletmeden, hoyratça onu severek bu beldemizden herkes istifade etsin derim, dediğim gibi, koruyarak, kirletmeden, sevgiler herkese... Sinan Tugel.

  • Faydalı buldum (2)
  • Faydalı bulmadım (0)