Palamutbükü bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Palamutbükü Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Datça Yarımadası'nın badem ağaçları arasında alımlı bir kız gibi büyülü duran bir koyu: PalamutbüküKelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Palamutbükü Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 5 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Palamutbükü Tarihi Mekanlar

Datça Yarımadası'nın badem ağaçları arasında alımlı bir kız gibi büyülü duran bir koyu: Palamutbükü
Datça Yarımadası, ülkemizin en bakir, en doğal ve güzel büklerine ve koylarına ev sahipliği yapıyor. 52 bük ve koy bulunan Datça'da, Palamutbükü de en sevilen, en bilinen yerlerden biri. Palamutbükü'nde gezilecek yerler ise aşağıdaki yazımızda...

Yassı Tepe: Muhteşem bir manzara... Palamutbükü Yassı Tepesi denince akla gelen ilk cümle bu olsa gerek. Bir tarafta Gökova Körfezi, diğer tarafta Bodrum Yarımadası ve Kndios tepeleri... Eşsiz bir gün batımı izlemek için Yassı Tepe'ye mutlaka çıkın deriz.

Palamutbükü Plajı: Her ne kadar bilinse de, Palamutbükü hala doğallığını koruyan bir yer. Bu koyun popülerliği ise plajından geliyor. Sakin, huzurlu atmosferi, sevimli mekanları, tertemiz denizi ile Palamutbükü Plajı denizin be güneşin keyfini çıkaracağınız yer olacak.

Liman: Teknelerin barınağı olan Palamutbükü Limanı'nda keyifli bir yürüyüş yapıp burayı keşfetmeden de Palamutbükü'nden ayrılmayın. Özellikle limanda yer alan balık restoranlarında keyifli bir yemek yemenizi öneriyoruz.

Palamutbükü, Datça'nın yine çok bilinen ve gezginler tarafından ziyaret edilen bük ve koylarından Hayıtbükü, Ovabükü, Kızılbük ile de oldukça yakın mesafede bulunuyor. Palamutbükü'ne kadar gitmişken bu doğa harikası yerleri de gezi rotanıza eklemenizi tavsiye ederiz.

8 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
8
Eşine az rastanır
10

-

Dünyada eşine az rastlanan yerlerden. Boşuna söylememiş Strabon tanrı sevdiği kulunu Datça yarım adasına gönderir diye.

8
Gördüğüm en berrak denizdi
10

-

"Gördüğüm en pis deniz." yorumunu hayretler içinde okudum. Türkiye'deki hatta yurt dışındaki çoğu tatil beldesine şapka çıkarttırır. 2017'de gittim. Gördüğüm en berrak ve en temiz denizdi. Bu sene de aynı şekilde olduğunu düşünüyorum. :)

8
Son derece temiz bir koy
10

-

"Şu ana kadar gördüğüm en pis koya sahip" diye başlayan yoruma katılmam mümkün değil. Son derece temiz bir koy. Deniz mükemmel. Sahil kenarındaki tesisler çok amatör ve pahalı. Doğru işletildiğini düşünmüyorum. Bir de maalesef kıyı şeridinde umumi tuvalet yok. Bu konuya belediyenin el atması lazım. Ama deniz 10 numara 5 yıldız.

8
Gördüğüm en pis denize sahip
5

-

Şu ana kadar gördüğüm en pis denize sahip bir bölge. Sabahtan başlayarak yaklaşık 14:00'e kadar denizin üstünde tuvalet pislikleri, vb. şeyler var. Sonrasında nereye kayboluyorlar bilmiyorum. Pislik gidince su akvaryum gibi ama temiz olmadığı kesin. Hiçbir yerde mavi bayrak göremedim. Güzelim yere yazık edilmiş. O pisliklerin nereden geldiğini anlayamadım. Deniz sefası için gidenlere önermem.

8
Deniz çok pis
2

-

Palamutbükü'nde deniz çok pis, giremedik. Gittik, şezlong tuttuk ve denizi görünce şok olup geri döndük. Deniz bulaşık suyu dökülmüş gibi pisti, üzeri yağ tabakası gibi bir şey kaplıydı. Denizin içinde de pislikler vardı. 2013'teki akvaryum gibi olan denizden eser yoktu. Gitmek isteyenlerin dikkatine!

8
Köylümüz paragöz değil
10

-

Bir büklü olarak biz de yamyam gibi İstanbulluların sahil kasabamızı istila etmesinden memnun değiliz, lütfen eşinize dostlarınıza söyleyin kasabamızı kirletmeye gelmesinler. Bizim köylümüz paragöz değil, bütün tatil beldelerindeki gibi ekmek parasını çıkarmaya çalışıyor, eğer bu kadar temiz, sakin, uygun yer varsa lütfen buraya gelip kirletmeyin buraları.

8
Arabayla seyahat önerilmez
8

-

Palamutbükü; bakir, doğal, temiz bir plajı olan şirin tatil beldesi. Ancak, gerek teknelerin sintine boşaltması, gerekse sahildeki restoranların pis suyu denize akıtmaları denizin kirlenmesine neden oluyor. Halkı oldukça paragöz. Pazar fiyatları İstanbul'dan da pahalı. Bayramlarda fiyatlar %25 zamlı. Ankara ve İstanbul'a oldukça uzak, arabayla seyahat önerilmez. Yakında havalimanı da bulunmadığından, otobüs önerilir.. Devamını Göster

8
Harika bir yer
10

-

Harika bir yer. Deniz birden derinleşiyor, biraz da dalgası var ama mükemmel bir deniz. Temiz bir deniz, insanları çok iyi, bir şey sormak isterseniz sorsanız anlatırlar, çok iyi insanları var. :)