Otlukbeli Gölü

+ 5 Fotoğraf
3.9/5
Çok İyi
4 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Otlukbeli Gölü Hakkında

Erzincan’ın en merak edilen noktalarından biridir Otlukbeli Gölü. Aynı ismi taşıdığı ilçede bulunan göl, özellikle yaz aylarında hem turistlerin ilgisini görüyor hem de yöre halkı tarafından sıkça mesire yeri olarak kullanılıyor. Göl, Otlukbeli ilçe merkezine 6 kilometre uzaklıktadır. Yüzölçümü 6500 m2’dir ve derinliği yaklaşık 15-19 metredir. 1994 yılında Doğal Sit Alanı olarak ilan edilmiştir. Setler sayesinde oluşan gölde bol miktarda maden suları bulunmaktadır. Erzincan gezisine dahil edilmesi gereken diğer noktalar arasında; Altıntepe Ören Yeri, Mama Hatun Türbesi ve Abrenk Kilisesi de vardır. Erzincan, sizlere uzun bir tarih yolculuğu sunacak.

Yorum / Değerlendirme

3.9/5
Çok İyi
4 değerlendirme
Otlukbeli Gölü
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
15.04.2020
Misafir
Görülmeye değer bir göl
Kesinlikle görülmeye değer bir göl. Oluşum yapısı ve travertenleriyle hiç görmediğiniz türden, gölün çanağından çıkan kırmızı su traverten seddini adeta kırmızıya boyamış, ayrıca gölün olduğu yerde aynı zamanda Otlukbeli Savaşı da cereyan etmiştir. O yüzden gölün hemen yanı başında savaş anıtı var. Özellikle ilkbahar ayında görmenizi tavsiye ederim.
4/5 Mükemmel
14.06.2018
Misafir
Tam gidilecek bir yer
Aradığınız huzur, doğa ve su ise tam gidilecek bir yer; ama yollar biraz yorucu.
2/5 Ortalama
06.06.2016
Misafir
Öyle büyük bir göl değil
Evet, bence de sadece burayı gidip görecekseniz hiç yorulmayın, `Erzincan` Mercan arası 94 km. Yol çift gidiş geliş, 50 dakikada ulaştık. Buradan sonra yol tek gidiş geliş ama yol düzgün, 23 km daha çayırlı-Otlukbeli Gölü yol ayrımına gideceksiniz, buraya kadar 17 dakikada gelebildik. Buradan Otlukbeli Gölü 33 km ama yol fazla düzgün değil, yer yer asfaltta çukurlar açılmış, dikkatli gitmek gerekiyor, Otlukbeli merkezine kadar 25 dakika, göle gitmek için de 12 km daha gideceksiniz, bu kısım asfalt ama köy yolu, yaklaşık 18 dakika, yani Erzincan’dan toplam 111 dakikada gidebilmişiz. Göl öyle büyük bir göl değil, üst kısmında şehitler için bir anıt yapılmış, fena değil, tercih sizin.
5/5 Mükemmel
10.08.2014
İhsan a.
Görmeye hiç değmiyor
Bence gidip görmeye hiç değmiyor. Geçen sene o kötü yollarda bir tatil günümü harcadım. Oradaki su birikintisini görmek için ve çok hayal kırıklığına uğradım.

Konum

Haritada gör