Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Nevşehir Otogarı

+ 5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Nevşehir Otogarı Hakkında

Nevşehir Otogarı (Adnan Menderes Otobüs Terminali), Nevşehir ili merkezine bağlı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ nde bulunan bir şehir otogarıdır. Turist açısından oldukça zengin olan Nevşehir, her yıl hem yerli hem yabancı turist akınına uğramaktadır. Bunlar düşünülerek 2008 yılında hizmete geçirilen otogar, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Son derece modern ve işlevsel olan otogar, toplam 60 bin metrekare alan üzerine 7 bin metrekare kapalı alana konumlandırılmıştır. Otogar dış cephe tasarımında Nevşehir’ in tarihi yapısı olan Peri Bacaları’ ndan esinlenilmiştir.

30’ a yakın otobüs firmasının sefer düzenlediği otogardan, başta büyük şehirler ve çevre iller olmak üzere birçok şehre ulaşım sağlanabilmektedir. Otogar içerisinde yemek ihtiyacınız için restoran ve kafeler mevcuttur. Aynı zamanda bekleme salonları, emanet odaları, kuaför ve hediyelik eşya dükkanları otogarda yerini almaktadır.

Merkeze 7 km uzaklıkta bulunan Nevşehir Otogarı’ na, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Nevşehir Otogarı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?