Nevizade Görülecek Yerler

Beyoğlu’nda gece hayatının nabzını tutan Nevizade bölgesi, İstanbul’un eğlence yaşamına ışık tutan vazgeçilmez adreslerden biri…Nevizade Görülecek Yerler - Nevizade En İyi 10 Yapılacak Şey

Beyoğlu'nda gece hayatının nabzını tutan Nevizade bölgesi, İstanbul'un eğlence yaşamına ışık tutan vazgeçilmez adreslerden biri…
İstanbul'un kalbi olarak nitelendirilen Beyoğlu'nda yer alan tarihi ve turistik bölgelerden biri Nevizade. Balık Pazarı'nı dik kesen sokakta bulunan Nevizade, çok sayıda meyhaneye, bara ve restorana ev sahipliği yapıyor. Neredeyse Beyoğlu'nun simgeleşmiş bölgelerinden biri olan Nevizade, daracık sokaklarına atılmış masaları ve yaz-kış hiç dinmeyen kalabalığı ile birlikte, şehrin gece hayatının en canlı ve en renkli şekilde yaşandığı yerlerden. Beyoğlu'nun 500 yıllık tarihine ışık tutan Nevizade'ye geldiğinizde yapmanızı önerdiğimiz şeyler ise şu şekilde;

Mekan Keşfi: Nevizade'de birbirinden farklı yüzlerce mekan bulunuyor. Tarihi meyhaneler, restoranlar ve barlar yan yana dizilmiş durumdalar. Burada her zevke hitap edecek bir mekan bulabilmek kesinlikle mümkün. Kendi zevkinize uygun bir mekanı bulabilir, dilerseniz lezzetli mezeleri tadabilir, fasıl eşliğinde eğlenebilir ya da canlı müzik dinleyebilirsiniz.

Teraslardan Beyoğlu Manzarasını İzleyin: Nevizade mekanlarının birçoğunun teras katı bulunuyor. Her biri de eşsiz bir Beyoğlu manzarası sunuyorlar. Özellikle sokağın kalabalığından bunaldığınızda, bu teras katları harika bir kaçış noktası olabilir sizler için. Tabi bunun yanında o eşsiz manzaraya karşı içkinizi yudumlamanın keyfi de bir başka oluyor elbette.

Balık Pazarı'nı Gezin: Adı üzerinde, Balık Pazarı. Burada pek çok balıkçı tezgahı yer alıyor. Bazılarında oturup güzel bir balık ziyafeti çekebileceğiniz masalar da mevcut. Balık Pazarı'nın %90'ı balıkçılardan oluyor ancak hediyelik eşya ve ilginç objeler satan çok sayıda tezgah da var. Gezmesi oldukça keyifli bir yer Balık Pazarı.

Çiçek Pasajı'na Uğrayın: Nevizade'nin hemen ön tarafında bulunan Çiçek Pasajı'nı gezebilirsiniz. Dilerseniz buradaki restoranlarda da yemek yiyebilirsiniz.

İstiklal Caddesi'nde Yürüyün: Aslında bu bir gelenek halini aldı diyebiliriz. Nevizade'den çıktıktan sonra İstiklal Caddesi'nde yürüyebilirsiniz. Gece geç saatlerde kalabalık bir nebze de olsa azaldığı için, özellikle Nevizade'nin kalabalığından sonra oldukça iyi geliyor.

Beyoğlu'nun Yakın Semtlerine Uzanın: Nevizade, konum alarak Beyoğlu'nun merkezinde yer aldığı için, yürüme mesafesinde ulaşabileceğiniz birçok Beyoğlu semti bulunuyor. Dilerseniz Nevizade'den çıktıktan sonra İstiklal Caddesi üzerinden Asmalımescit'e uzanabilirsiniz. Daha da yürümek istiyorsanız Tünel'e kadar inebilir, hatta daha da aşağıda kalan Galata'ya kadar yürüyebilir ve biraz da bu semtlerde vakit geçirebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın