Nevizade Gezilecek Yerler

Beyoğlu deyince akla ilk gelen yerlerden biri olan Nevizade özellikle gece hayatının en canlı, renkli ve kalabalık yaşandığı yerlerdendir.Nevizade Tarihi Mekanlar

Beyoğlu deyince akla ilk gelen yerlerden biri olan Nevizade özellikle gece hayatının en canlı, renkli ve kalabalık yaşandığı yerlerdendir.
Beyoğlu'nun en gözde yerlerinden biri olan Nevizade'de görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler şöyle:

Nevizade balık pazarını dik kesen sokakta kurulmuş olan onlarca mekandan oluşan bir bölge. Sokak üzerindeki bu mekanlar birbirinden farklı zevklere hitap ediyor. Kimisi meyhane, kimisi bar olan bu mekanların bazıları ise oldukça eski. Tarihi anlamda da değer taşıyan bu mekanları görmenizi tavsiye ediyoruz.

Nevizade'de görebileceğiniz diğer bir yer ise tarihi balık pazarı. Sokağın girişinde yer alan balık pazarı çok hareketli ve Beyoğlu'na gelenlerin uğramadan geçmedikleri bir yer. Pazarın kurulu olduğu sokağı görmeden geçmeyin.

Balık pazarının girişinde, İstiklal Caddesi üzerinde yer alan tarihi Çiçek Pasajı da görebileceğiniz diğer bir yerdir.

Nevizade, konum olarak Beyoğlu'nun en merkezi yerindedir. Bu nedenle Nevizade'ye yakın konumda olan İstiklal Caddesi, Asmalımescit, Galata ve Tünel Beyoğlu'nun görebileceğiniz diğer tarihi ve turistik yerlerinden bazılarıdır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın