Moda Gezilecek Yerler

İstanbul’da gezilecek yerlerin ilk sıralarında yer alan Moda, sahil kıyısı boyunca sıralanan çay bahçeleriyle harika bir dinlenme alanıdır.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Moda Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Barış Manço Evi

"Gitmiş kadar oldum"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Moda Tarihi Mekanlar

İstanbul'da gezilecek yerlerin ilk sıralarında yer alan Moda, sahil kıyısı boyunca sıralanan çay bahçeleriyle harika bir dinlenme alanıdır.

Bu sayfamızda Moda gezilecek yerler tarihi mekanlar hakkında kısa kısa bilgiler vereceğiz. Eğer Moda'da nereler gezilir, Moda'da nereler görülmeli sorularına yanıt arıyorsanız bu sayfamızı bir inceleyin.

Moda İstanbul'da ilk olarak All Saints Moda Kilisesi'ni ziyaret edebilirsiniz. Osmanlı döneminde yapılan kilise, günümüzde de ibadete açıktır. Kolay bir ulaşım yoluna sahip olup, Yusuf Kamil Paşa Sokak'ta bulunur. All Saints Moda Kilisesi, hem mimarisiyle hem de iç mekanıyla beğeninizi kazanacak.

Moda Kadıköy'e yakın olan Kalamış Parkı'nın yeşillikleri arasında zaman geçirmeyi de unutmayın. Şehrin kalabalığından biraz sıkıldıysanız Kalamış Parkı'nda sakin saatler geçirebilir ve doyasıya kitap okuyabilirsiniz.

Kadıköy Muvakkithane Caddesi üzerinde bulunan Surp Takavor Kilisesi, Ermeni cemaatinin ibadet mekanlarından biridir. Moda geziniz sırasında tarihi bir mimariye sahip olan bu kiliseyi ziyaret edebilirsiniz.

Tabii ki tarihi Haydarpaşa Tren Garı'nı gezi listenize mutlaka dahil etmelisiniz. Yıl içerisinde yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilen Haydarpaşa Tren Garı, harika bir İstanbul Boğazı eşliğinde çok eski zamanlara götürecek sizleri.

Bunların yanı sıra; Galip Paşa Camii, Zihni Paşa Camii, Moda İskelesi, Kadıköy Balıkçılar Çarşısı ve İstanbul Oyuncak Müzesi Moda çevresinde gezebileceğiniz yerler arasındadır. Bir hafta sonunuzu bu gezilesi yerlerine ayırabilirsiniz.

1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
10
Barış Manço Evi
Barış Manço Evi
Kadıköy / İstanbul
Türkiye
Gitmiş kadar oldum

-

Ne güzel anlatmışsınız. Okuyunca gerçekten gitmiş kadar oldum. :) Ben Barış Manço'nun doğum gününde orada bulunmuştum, kendisinin anısına pasta kesmiştik. Harika bir atmosferdi.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)