Otelleri Göster

Midas Anıtı Yakınındaki Oteller

Midas Anıtı Yakınındaki Oteller

Eskişehir'in Han ilçesinde bulunan Midas Anıtı'nın yıl içerisinde oldukça fazla ziyaretçisi vardır. Yazılıkaya Köyü'ndeki Midas Anıtı, Frig döneminden günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Eskişehir'in simgeleri arasındadır ve kesinlikle gidilip görülmesi gereken yerler arasında yer alır.

Kısa bir tatil planlıyorsunuz ve şehir kalabalığından, trafikten uzak birkaç gün geçirmek istiyorsunuz. Sadece yeni yerler keşfetmek niyetindeyseniz gezi listenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Midas Anıtı yakınında bulunan oteller veya pansiyonların birinde konaklayıp, bu noktaya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yüksekliği yaklaşık olarak 20 metredir anıtın ve sıcak günlerde güneşin ilk ışıkları yüzeyine vurması sebebiyle kızarıyor. Bu muhteşem olayı yakalayıp şahit olurken kesinlikle fotoğraflamayı unutmayın.

Eskişehir'i yaşamak tüm güzelliklerini gezip görmek ruhunuza fazlasıyla hitap edecek. Kent Park, Cumhuriyet Tarihi Müzesi, Altıhan El Sanatları Çarşısı, Lületaşı Müzesi, Porsuk Çayı, Kurşunlu Camii ve Külliyesi listenize ekleyeceğiniz diğer yerler arasında. Harika bir Eskişehir tatili için çok beklemeyin.