Akyazı Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Akyazı civarında görülmesi gereken 2 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
3.5/5 Çok İyi
(3.5 değerlendirme)
Sakarya
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
2.8/5 Ortalama
(2.8 değerlendirme)
Sakarya

Akyazı Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Sadece yeşilin dahil olduğu farklı bir dünyanın kapılarını açan Akyazı, şehir karmaşasından uzaklaşmak isteyenlerin son zamanlardaki kaçış noktasıdır.

Eğer Akyazı’ya gidip küçük bir tatil yapmayı planlıyorsanız sizlere bölgenin gezilecek yerleri ve tarihi mekanları hakkında kısa bir bilgi verelim.

Öncelikle, Akyazı’nın yeşil doğasını her köşesinde gözler önüne serdiğini hatırlatmamız gerekir. Tabiatına dahil ettiği Mudurnu Sülüklügöl, bölgenin gezilecek ve görülecek ilk sıralarında mutlaka yerini almalı. Dokurcun yakınlarında bulunan Sülüklügöl, tabiatın bu bölgeye sunduğu en güzel armağanlardan biri… Şehrin gizli cennetleri arasında olan göl, huzurlu atmosferini en çok ilkbahar ve yaz aylarında hissettirir. Gölde yürüyüşler yapıp bol bol manzara fotoğrafı çekebilirsiniz.

Akyazı’nın küçük bir yerleşim alanı olan Kuzuluk da doğasının benzersiz manzarasıyla keşif noktalarından biri olabilir. Kuzuluk Akyazı’ya 8 kilometre uzaklıktadır. Her yeri dağlarla çevrili, dağların arasında kalan bölümü ormanla kaplı olan Kuzuluk, sahip olduğu kaplıcalarla da göz doldurur. Kuzuluk Kaplıcaları mide, bağırsak ve romatizma rahatsızlıklarına şifa olmaktadır.

Akyazı gezilecek yerler tarihi mekanlar listenize bölgedeki türbeleri dahil edebilirsiniz. Emir Ali Türbesi, Üç Şehitler Türbesi ve Yedi Kardeşler Türbesi listenizde yerini alırken, Acella Yaylası’nı da eklemeyi sakın unutmayın. Stabilize bir yola sahip olan Acella Yaylası hem kolay bir ulaşım sağlayacak hem de zengin bitki örtüsüyle görsel bir şov sunacak sizlere.

Akyazı Alt Bölgeleri

Kuzuluk Otelleri
Daha fazla gör