Akyazı bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Akyazı Gezilecek Yerler

Sadece yeşilin dahil olduğu farklı bir dünyanın kapılarını açan Akyazı, şehir karmaşasından uzaklaşmak isteyenlerin son zamanlardaki kaçış noktasıdır.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Akyazı Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kuzuluk Kaplıcaları

"Tamamen yenilenmiş"

"Hiç kimse suya giremiyor"

7.0

Misafir yorumu

3 yorum

Keremali Yaylası

"Resimler eksik"

"Çok güzel"

5.5

Misafir yorumu

2 yorum

Akyazı Tarihi Mekanlar

Sadece yeşilin dahil olduğu farklı bir dünyanın kapılarını açan Akyazı, şehir karmaşasından uzaklaşmak isteyenlerin son zamanlardaki kaçış noktasıdır.

Eğer Akyazı'ya gidip küçük bir tatil yapmayı planlıyorsanız sizlere bölgenin gezilecek yerleri ve tarihi mekanları hakkında kısa bir bilgi verelim.

Öncelikle, Akyazı'nın yeşil doğasını her köşesinde gözler önüne serdiğini hatırlatmamız gerekir. Tabiatına dahil ettiği Mudurnu Sülüklügöl, bölgenin gezilecek ve görülecek ilk sıralarında mutlaka yerini almalı. Dokurcun yakınlarında bulunan Sülüklügöl, tabiatın bu bölgeye sunduğu en güzel armağanlardan biri… Şehrin gizli cennetleri arasında olan göl, huzurlu atmosferini en çok ilkbahar ve yaz aylarında hissettirir. Gölde yürüyüşler yapıp bol bol manzara fotoğrafı çekebilirsiniz.

Akyazı'nın küçük bir yerleşim alanı olan Kuzuluk da doğasının benzersiz manzarasıyla keşif noktalarından biri olabilir. Kuzuluk Akyazı'ya 8 kilometre uzaklıktadır. Her yeri dağlarla çevrili, dağların arasında kalan bölümü ormanla kaplı olan Kuzuluk, sahip olduğu kaplıcalarla da göz doldurur. Kuzuluk Kaplıcaları mide, bağırsak ve romatizma rahatsızlıklarına şifa olmaktadır.

Akyazı gezilecek yerler tarihi mekanlar listenize bölgedeki türbeleri dahil edebilirsiniz. Emir Ali Türbesi, Üç Şehitler Türbesi ve Yedi Kardeşler Türbesi listenizde yerini alırken, Acella Yaylası'nı da eklemeyi sakın unutmayın. Stabilize bir yola sahip olan Acella Yaylası hem kolay bir ulaşım sağlayacak hem de zengin bitki örtüsüyle görsel bir şov sunacak sizlere.

5 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
5
Resimler eksik
1

-

Çok güzel; ama insan biraz farklı resimler ekler. Böyle bir yeri halka kazandırmak gerekir. 1 tane resim eklemişsiniz. Lütfen yeni resimlerinizi bekliyoruz.

5
Çok güzel
10

-

Çoook güzel.

5
Tamamen yenilenmiş
9

-

Kuzuluk Kaplıcaları'na son gidişimde bütün binaların yenilendiğini gördüm, banyo mutfak odalar komple yenilenmiş. Çok hoşuma gitti.

5
Hiç kimse suya giremiyor
2

-

Kuzuluk Kaplıcaları hamamının suyu o kadar sıcak ki, hiç kimse suya giremiyor. Cesaret edip de suya girenler en fazla bir dakika sonra kendini soğuk su duşa kendini zor atıyor. Bu konuyla hiç kimse ilgilenmiyor. Üstelik hamama giriş ücreti de oldukça fahiş ve görevlilerin tutumu çok itici.

5
umay ceyhan tarafından...
10

-

Kuzuluk Kaplıcaları devremülk evleri eskisi kadar temiz ve bakımlı değil. Ne klima var ne sineklik var ayrıca da banyo tertibatı artık iyice eskimiş. Geçen sene değiştirileceği söyleniyordu ve tabii ki bu sene gidince hiçbir değişiklik olmadığını gördük. Keşke alıcı bulup satabilsem burayı. Her sene ödediğimiz paralara yazık.