Akyazı Otelleri

En iyi 1 otel, en uygun fiyatlar

Akyazı Hakkında

Tarihte Misya, Bitanya ve Bitinya gibi isimlerle anılan Akyazı, günümüzde doğal güzellikleri ve termal zenginlikleri ile tercih edilen bölgelerden biridir.

Sakarya'nın bir ilçesi olan Akyazı'nın eski dönemlerde Bitinler tarafından kurulduğu ve Bitinlerin Trakyalı olduğundan bahseder Heredotes. Bölge, M.Ö. 546'da Perslerin eline geçmiştir. Ardından Makedonya Kralı Büyük İskender hüküm sürmüştür bu topraklarda. Sonrasında Romalılar…

Yani Akyazı tarihin önemli sahnelerine tanıklık etmiş, o dönemlerin atmosferini hala korumaktadır. Akyazı, ilk olarak Malazgirt Savaşı'nın hemen ardından Selçukluların eline geçmiştir. Hızlı bir şekilde Selçukluların elinden çıkmış, 1075 yılında Kutalmış oğlu Süleyman Bey tarafından geri alınmıştır.

Tarihin izlerini hala gözler önüne sermeye devam eden Akyazı, şehrin metropol ilçelerinden biridir. son verilere göre toplam nüfusu 83.497'dir. Bu rakamın 41.738'i ilçe merkezinde yaşarken diğer bir kısmı köylerde yaşamaktadır.

Akyazı hem görülecek yerler hem de yapılacak şeyler bakımından zengin bir ilçedir. Sultanpınarı Yaylası, Acelle Yaylası, Taşyatak Köyü'ndeki Üç Şehitler Türbesi, Ballıkaya Köyü'ndeki Mir Ali Türbesi ve Emir Ali Türbesi, Pazarköy'deki kerim Türbesi, Ömercikler Mahallesi'ndeki Yedi Kardeşler Türbesi Akyazı'nın kültür ve tabiat varlıklarının başında gelir.

Akyazı'da restoranlar, çay bahçeleri ve alabalık tesisleri mevcuttur. Dilediğiniz Akyazı restoranları veya alabalık tesislerinde bölgenin en güzel doğal manzaraları eşliğinde vakit geçirebilirsiniz.

Akyazı'nın yerli halkı tarım, arıcılık ve ipekböcekçiliğinden geçimlerini sağlamaktadır. Marmara Bölgesi'nin bu şirin ilçenin başlıca tarım ürünleri fındık, buğday, pancar ve patatestir. Özellikle fındık üretiminde önemli bir yere sahiptir. Bölge halkı seracılıkla da yakından ilgilenmektedir. Daha çok orman köylerinde hayatlarını sürdüren halk ise arıcılık ve ipekböcekçiliği ile geçimlerini sağlar.

Son yıllarda turistlerin ilgisini çeken Akyazı'da oteller gün geçtikçe artış göstermektedir. Eğer Akyazı'nın tabiat güzelliklerine yakından şahit olmak istiyorsanız Akyazı otellerini veya Akyazı'ya konum olarak yakın olan otellerini konaklamak için tercih edebilirsiniz

Renkli doğasının içinde yeşilin her tonunu dahil eden Akyazı, Sülüklü Gölü'yle de kesinlikle beğeninizi kazanacak.

Akyazı Gezilecek Yerler

Akyazı Otel Fiyatları

Doğal güzellikleri ve termal zenginlikleri ile ülkemizin en güzel yerlerinden biri; Akyazı…

Akyazı, son zamanlarda yerli turistlerin fazlasıyla ilgisini çekmeye başladı. Bu da Akyazı'da pek çok konaklama tesisinin artmasına neden oldu. İlçenin tüm tabiat varlığını yakından tanımak için Akyazı otellerini tercih edebilirsiniz.

Sakarya'nın doğal güzelliğine yaraşır bir yer olan Akyazı'da, her gelir düzeyine uygun bir otel bulabilmek mümkün…

Akyazı otelleri arasında en çok dikkat çekenler ise termal tesisler. Ancak genel itibariyle Akyazı otellerinin fazlasıyla konforlu olduklarını söyleyebiliriz. Sade bir şekilde dizayn edilmiş odalarıyla Akyazı otelleri, kaliteli hizmet anlayışlarıyla misafirlerin tüm beklentilerini karşılıyor.

Yolunuz bir Sakarya'ya düştüğünde, konaklamak için Akyazı'yı tercih edebilir ve Akyazı otelleri arasından size en uygun olanında rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Özellikle hafta sonu kaçamakları için oldukça ideal olan Akyazı'da, bu anlamda pek çok konaklama alternatifinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Akyazı'nın doğal güzelliklerinin doyasıya tadını çıkaracağınız Akyazı otelleri, uygun fiyatlı olmaları nedeniyle de fazlasıyla tercih ediliyor.

Akyazı otel fiyatlarını en çok etkileyen unsur hiç şüphesiz yüksek sezonun olduğu tarihler. Yani bahar ve yaz aylarında turist yoğunluğunun artması, Akyazı otel fiyatlarını da büyük ölçüde etkiliyor. Hafta sonları yine Akyazı otel fiyatlarında oda ücretlerinde bir takım farklılıklar olabiliyor. Elbette ki, otelin hizmet kalitesi, sağladığı olanaklar ve bulunduğu konum gibi unsurlar da, Akyazı otel fiyatlarını fazlasıyla etkiliyor.

Siz de, özellikle hafta sonu Sakarya taraflarına doğru mini bir kaçamak yapmayı planlıyorsanız eğer, konaklamak için Akyazı'yı tercih edebilir ve bütçenize uygun olan bir Akyazı otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon 2020 Akyazı otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanma şansı elde edebilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Akyazı Otel Yorumları

1

Kuzuluk Termal Otel Sakarya

Bilal moraç - 13 Ağustos 2019, Salı 23:35

Hizmeti sıfır

Bayramın 2. günü salı öğlen giriş yaptım ve şu anda da oteldeyim. Yarın öğlen çıkış yapacağım. Hayatımda gördüğüm en kötü ve hizmeti sıfır olan bir otel. Kesinlikle kimseye tercih etmem. Az önce lobiyi aradım, odadaki mini barlar çalışmadığı için soğuk su ve bardak istedim. Bana kat servis elemanımız şu anda yok, lobiden gelip alabilirsiniz dedi.