Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Mutfak Türü

Türk Mutfağı
Kahvaltı
Deniz Mahsülleri
Tatlı

Kategori

Restaurant

Mekan Özellikleri

Çocuk Alanı

Bolu Abant Restoranları

Bolu civarında gidilebilecek 1 mekan.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Cemil Piknik Meşhur Abant Kahvaltı
Restaurant
₺ ₺ ₺ ₺
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Bolu

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Abant Restoranları ve Yemek Yerleri

Abant, Bolu iline bağlı turistik bir semtlerden bir tanesi. Mudurnu ilçesine yaklaşık 18 kilometre uzaklıkta olan Abant, turizme olan katkıları ile biliniyor. Bu semtte yer alan meşhur Abant Gölü, turistlerin gözdesi olmuş durumda. Gölün çevresindeki bitki örtüsü oldukça zengin.

Bu gölün tabiat parkı olarak kullanılan ve korumaya alınan bir yer olduğu da biliniyor. İlçenin bu doğal güzelliklerinden dolayı, Abant restoranları ve konaklanacak yerler bir hayli araştırılıyor. Yerli ve yabancı turistler tarafından özellikle Abant Gölü restoranları sık ziyaret edilen mekânlar arasında yer alıyor.

Göl manzarasına karşı tadabileceğiniz birçok lezzeti bu restoranlarda tadabilirsiniz. Abant geziniz sırasında, ilçeye özgü yöresel ürünleri de satın alabilir ya da bu lezzetleri deneyimle bilirsiniz. Konaklamak için Abant Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Abant’ta satın alabileceğiniz birçok yöresel lezzet ve organik yiyecek bulunuyor. Bu yiyecekler arasında kozalak reçelleri, bal, erişte, peynir, fındık, pestil ve tarhana gibi ürünler yer alıyor. Semte geliş amacınız tatil yapmak için ise tatiliniz boyunca, Abant balık restaurant ve lokantalarda lezzetli balık yemekleri tüketebilirsiniz.

Bu turistik semte has olan meşhur Bolu Beyi tatlısını da mutlaka deneyimlemelisiniz.

Abant restaurant tavsiye arıyorsanız öncelikle bu semtte ne yiyeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Abant yolu üzerinde yer alan mekânlarda tertemiz havayı içinize çekerek, doğaya karşı köy kahvaltıları yapabilirsiniz. Aynı zamanda, restoran ve kafe gibi alternatifleri de Abant’ta bulabileceğinizi söylemek mümkün. Abant yemek yenilecek yerler hakkında verilebilecek öneriler aşağıdaki gibi:.

Bolu Abant yemek yenecek yerler arasında göl manzaralı mekânlar da bulunuyor. Kafe ya da bar olarak da hizmet veren bu restoranlar, göl kenarında konumlanmış. Eşsiz bir manzarayla karşılaşacağınız bu mekânlarda farklı yemek lezzetlerinin tadına da bakabilirsiniz.

Abant Gölü’nde yemek yenecek yerler arasında en sık aranan uygun fiyatlı mekânlar. Uygun fiyata yöresel Abant yemeklerini tadabileceğiniz birçok mekân bulunuyor. Bu mekânlar arasında, kafe olarak hizmet veren işletmeler ve salaş yerler ilk sırada geliyor. Şehir ortamından uzaklaşarak, Abant’ta kafa dinlemek istediğinizde zevkinize uygun konaklayacağınız yeri de bu semtte bulabilirsiniz.

Abant gezinizde, hizmet alacağınız restoranlarda damak tadınıza hitap edecek yemekler yiyebileceğinizden emin olabilirsiniz. Abant yemek mekânları tarzları ve konseptleri ile birbirinden farklılık gösteriyor.

Yemek işletmelerinin fiyatlarını etkileyen faktörler arasında işletmelerin sunduğu hizmet kalitesi yer alıyor. Bunun yanı sıra, işletmelerin markalaşmış ve ünlenmiş olması da fiyat listelerini etkiliyor. Abant, turistik bir semt olduğu için burada manzaralı olarak hizmet alabileceğiniz restoranlar da bolca bulunuyor. Abant Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler sayfasından kendinize yeni yerler bulabilirsiniz.

Semtteki salaş mekânlardan da tatil yeri rahatlığı ile hizmet alabilirsiniz.

Abant Restoranları ve Yemek Yerleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Abant için kalabalık gruplara uygun restoranlar nelerdir?
Abant için kalabalık gruplara uygun restoranlar : Cemil Piknik Meşhur Abant Kahvaltı, Abant konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Abant için en popüler restoranlar nelerdir?
Abant için en popüler restoranlar : Cemil Piknik Meşhur Abant Kahvaltı, Abant konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.