Abant Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar:

Abant civarında görülmesi gereken 0 yer.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Abant Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Temiz havası, dağ kokusu, göl mavisi ile özellikle doğa tutkunlarının yakından tanıdığı bir tabiat harikası Abant'ta gezip görebileceğiniz eşsiz güzellikler var...

Bolu il merkezinin yaklaşık 35 km güneybatısında yer alan Abant yılın dört mevsiminde de gidilebilen bir dinlenme alanı. Temiz havası, dağ kokusu, her mevsim farklı renge bürünen ormanları, göl mavisi ile özellikle doğa tutkunlarının yakından tanıdığı bir tabiat harikası Abant'ta gezip görebileceğiniz eşsiz güzellikler var. Konaklama seçenekleri için uygun Abant otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Abant Gölü: Burada gözünüze herhangi bir tarihi eser çarpmasa da, Abant Gölü'nün yer aldığı kesimde yapılan araştırmalar bölgenin tarihinin M. Ö. 5000 - 3000 yıllarına, Hititler'in ilk dönemine kadar uzandığını gösteriyor. Eşsiz bir doğanın çevrelediği Abant Gölü, bahar aylarında kesinlikle gidilmesi gereken rotalardan. Her mevsim ayrı güzeldir ama bahar aylarında dağada olmayı seviyorsanız rotanız kesinlikle Abant Gölü olmalı. Gölü ve çevresini dilerseniz yürüyerek, dilerseniz bisikletle gezebilirsiniz.

Yedigöller Milli Parkı: Abant pek çok tabiat güzelliğine ev sahipliği yapıyor. Bunlardan biri de Abant'a yaklaşık 30 km mesafede bulunan Yedigöller Milli Parkı. Özellikle kampseverlerin uğrak noktalarından biri olan Yedigöller Milli Parkı'nı her mevsim ziyaret edebilirsiniz.

Diğer yürüyüş parkurları olan Örmeci Yaylası, Sinekli Yaylası ve yine bir doğa harikası Samandere Şelalesi, Güzeldere Şelalesi de Abant'ta gezilecek yerler arasında. 8 kilometre sürecek bu orman içi yürüyüşü sessizliği ile harika bir dinlenme fırsatı bulacaksınız.