Abant bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Abant Gezilecek Yerler

Temiz havası, dağ kokusu, göl mavisi ile özellikle doğa tutkunlarının yakından tanıdığı bir tabiat harikası Abant'ta gezip görebileceğiniz eşsiz güzellikler var...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Abant Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Abant Gölü

"Her mevsim ayrı güzel"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Abant Tarihi Mekanlar

Temiz havası, dağ kokusu, göl mavisi ile özellikle doğa tutkunlarının yakından tanıdığı bir tabiat harikası Abant'ta gezip görebileceğiniz eşsiz güzellikler var...
Bolu il merkezinin yaklaşık 35 km güneybatısında yer alan Abant yılın dört mevsiminde de gidilebilen bir dinlenme alanı. Temiz havası, dağ kokusu, her mevsim farklı renge bürünen ormanları, göl mavisi ile özellikle doğa tutkunlarının yakından tanıdığı bir tabiat harikası Abant'ta gezip görebileceğiniz eşsiz güzellikler var. Konaklama seçenekleri için uygun Abant otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Abant Gölü: Burada gözünüze herhangi bir tarihi eser çarpmasa da, Abant Gölü'nün yer aldığı kesimde yapılan araştırmalar bölgenin tarihinin M. Ö. 5000 - 3000 yıllarına, Hititler'in ilk dönemine kadar uzandığını gösteriyor. Eşsiz bir doğanın çevrelediği Abant Gölü, bahar aylarında kesinlikle gidilmesi gereken rotalardan. Her mevsim ayrı güzeldir ama bahar aylarında dağada olmayı seviyorsanız rotanız kesinlikle Abant Gölü olmalı. Gölü ve çevresini dilerseniz yürüyerek, dilerseniz bisikletle gezebilirsiniz.

Yedigöller Milli Parkı: Abant pek çok tabiat güzelliğine ev sahipliği yapıyor. Bunlardan biri de Abant'a yaklaşık 30 km mesafede bulunan Yedigöller Milli Parkı. Özellikle kampseverlerin uğrak noktalarından biri olan Yedigöller Milli Parkı'nı her mevsim ziyaret edebilirsiniz.

Diğer yürüyüş parkurları olan Örmeci Yaylası, Sinekli Yaylası ve yine bir doğa harikası Samandere Şelalesi, Güzeldere Şelalesi de Abant'ta gezilecek yerler arasında. 8 kilometre sürecek bu orman içi yürüyüşü sessizliği ile harika bir dinlenme fırsatı bulacaksınız.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Her mevsim ayrı güzel
10

-

Türkiye'de dört mevsimin ayrı güzellikte ve zarafette yaşandığı yerlerden birisi. Milli park olarak korunma altına alınması bence çok yerinde bir tedbir. Kışı, baharı, yazı ve sonbaharı ayrı ayrı güzellikler sunuyor. Fotoğraf çekmeyi hobi edinenler için bulunmaz bir lokasyon.