Abant bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Abant Aktiviteleri

Abant, büyük şehirlerin karmaşasından yorulanlar için harika bir tatil yöresi.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Abant Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Toplam 7 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Abant Gölünde Sandal Gezisi

"meltem kayahan tarafından..."

10

Misafir yorumu

1 yorum

Abantta Fayton Keyfi

"Hiç bakım yok"

2.0

Misafir yorumu

1 yorum

Abant Görülecek Yerler - Abant En İyi 10 Yapılacak Şey

Abant, büyük şehirlerin karmaşasından yorulanlar için harika bir tatil yöresi.
Üstelik İstanbul, Ankara, Bursa gibi büyük şehirlere neredeyse 3 saat uzaklıkta yer alan bu özel beldenin bir de çok ünlü bir güzelliği var. Abant Gölü... Konaklama seçenekleri için uygun Abant otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Abant geziniz sırasında yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

Fayton Gezisi: Abant'taki en keyifli aktivitelerden biridir fayton gezisi. Göl çevresindeki 7 kilometrelik parkurda yapılan fayton turu tatilinize renk ve eğlence katar. Yaklaşık yarım saat süren tur sonunda çevreyi daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

Sandal Gezisi: Tatilinize renk katacak birçok aktiviteye ev sahipliği yapar Abant. Bu aktivitelerden biri de sandal gezisidir. Kış aylarında gölün donduğu zamanların dışında, gölde su bisikleti ve sandalla gezmek mümkün. Abant'ın eşsiz doğası ile iç içe olup, sandal gezisi yapmak ruhunuza iyi gelecek.

Köylü Pazarı: Abant tatilinizi noktalamadan önce gölün girişindeki köylülerin kurduğu pazara uğrayıp alışveriş yapmanızı öneririz. Fındık, tarhana, çeşit çeşit peynirler burada alabileceğiniz şeylerden birkaçı. Kim bilir, belki de buradan alınan doğal ve katıksız gıdalar bir süre daha kendinizi Abant'da hissettirecektir.

Doğa Yürüyüşü: Abant'ta yapılabilecek en güzel aktivitelerden biridir yürüyüş. Zihninizi boşaltmak, şehrin stresini geride bırakıp doğa ile iç içe olmak ve temiz havayı solumak bedeninize ve ruhunuza iyi gelecek.

Kampçılık, olta balıkçılığı, atlı doğa yürüyüşü, yamaç paraşütü Abant'ta yapabileceğiniz diğer aktiviteler.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Hiç bakım yok
2

-

Mükemmel doğa güzelliği var. Göl, orman, piknik alanları ve ücretli harika ahşaptan camisi var. Etrafa hiç bakım yok, çimenler kurumuş sulanmıyor, çöpler etrafta temizlik yok, at pislikleri etrafta, yerlerde kokuyor, atlar yara bere içinde. Faytona binmek 80 TL, faytoncuların şapkası kımızıymış siyah olmuş kirden. Aros'a, St. Moritz ve İyana'da da faytonla dolaşılıyor ama hiç pislikleri yerlerde bırakmıyorlar. Yani .. Devamını Göster

2
meltem kayahan tarafından...
10

-

Herkese tavsiye ederim. Muhteşem bir zevk. Bolu zaten süper bir şehir. Abant Gölü, Yedigöller harika. Her yer orman. Mis gibi temiz hava. Otelleri de yöresel çok şirin. Mevsim olarak Haziran, Ağustos öneririm. Kışın ayrı bir zevk tabiki.