Maçka Görülecek Yerler

Avrupa yakasında oldukça merkezi bir konumda yer alan Maçka, İstanbul’daki pek çok tarihi ve turistik yere yakındır.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Maçka Görülecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

x-ist

Maçka Görülecek Yerler - Maçka En İyi 10 Yapılacak Şey

Avrupa yakasında oldukça merkezi bir konumda yer alan Maçka, İstanbul’daki pek çok tarihi ve turistik yere yakındır.
İstanbul Maçka, bulunduğu konum itibariyle Avrupa yakasındaki pek çok yere kolaylıkla ulaşımın olduğu bir semttir. Taksim, Beyoğlu, Beşiktaş, Nişantaşı, Osmanbey, Teşvikiye, Harbiye gibi yerlere kısa bir araç yolculuğu ile ya da yürüyerek ulaşmak mümkündür.

Bu nedenle İstanbul Maçka önemli bir konaklama merkezidir. İstanbul Maçka otelleri merkezi konumu kaliteli hizmet ile birlikte sunmaktadır.

Maçka’da yapabileceğiniz şeyler arasında Maçka Demokrasi Parkı’nı gezmek, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu ve Maçka Küçükçiftlik Park’ta konser ve çeşitli etkinliklere katılmak, Nişantaşı, Osmanbey, Teşvikiye, Harbiye gibi semtleri gezip buradaki mekanlarda vakit geçirmek ve alış veriş yapmak vardır.

Tarihi bir gezintiye çıkmak isterseniz Dolmabahçe Sarayı’nı, yine Beşiktaş Maçka’ya yakın konumda yer alan Sultanahmet Camii, Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, ~Kapalı Çarşı gibi tarihi mekanları görebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın