Laleli bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Laleli Aktiviteleri

Tarihi Yarımada'da, Divanyolu'nun sonunda bulunan Laleli semti potansiyel bir turistik bölgedir. Taşıdığı tarihi miras çevresindeki diğer semtler gibi oldukça köklüdür.Laleli Aktiviteleri

Tarihi Yarımada'da, Divanyolu'nun sonunda bulunan Laleli semti potansiyel bir turistik bölgedir. Taşıdığı tarihi miras çevresindeki diğer semtler gibi oldukça köklüdür.
Laleli'de yapılacak şeylerin başında Laleli Külliyesi'ni gezmek gelir. 18. y.y.'dan kalan bu külliye Osmanlı mimarisinin batı etkisi taşıyan ilk eserlerinden biridir. Külliye içindeki Laleli Camii, 3. Mustafa Türbesi, muvakkithane ve çeşmeleri gezerek semtin tarihi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

2000 yılında restorasyonu tamamlanıp ziyarete açılan Taş Han, Laleli'de hoş vakit geçirebileceğiniz diğer bir mekandır. İçinde dükkanların ve bir restaurantın olduğu hanın avlusundaki şirin masalarda oturup tarihi atmosferde çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Laleli tarihi bir semt olmasının yanı sıra aynı zamanda çok hareketli bir ticaret merkezidir. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken semtin dört bir yanındaki tekstil mağazalarından alışveriş yapabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın