Kuruçeşme Gezilecek Yerler

İstanbul’un en eski ve nezih semtlerinden biri olan Kuruçeşme günümüzde yeme-içme ve eğlence denince akla gelen ilk yerlerden.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kuruçeşme Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Galatasaray Adası

"Galatasaray Adası"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kuruçeşme Tarihi Mekanlar

İstanbul'un en eski ve nezih semtlerinden biri olan Kuruçeşme günümüzde yeme-içme ve eğlence denince akla gelen ilk yerlerden.
Beşiktaş'a bağlı bir semt olan Kuruçeşme'de görmenizi önerdiğimiz yerler şöyle:

Tarihi Yalılar: Osmanlı döneminde çok gözde bir yerleşim yeri olan Kuruçeşme'de birçok yalı vardı. Fakat bu yalıların birçoğu ne yazık ki günümüze dek varlığını koruyamamıştır. Bugün hemen deniz kenarında, otel olarak hizmet veren Muhsinzade Mehmet Paşa Yalısı ile Naile Sultan Yalısı bulunmaktadır. Ayrıca semtteki birçok ev de tarihi özellik taşımaktadır.

Kuruçeşme Parkı: Uzun yıllar kömür deposu olarak kullanılan kıyı şeridi temizlendikten sonra bu alan yeşillendirilip park haline getirilmiştir. Semt sakinlerinin sıkça vakit geçirdiği bu park Kuruçeşme'nin en güzel yerlerinden biridir.

2. Mehmet zamanında yaptırılan ve semtin ismini aldığı çeşmenin de bulunduğu cami görebileceğiniz yerlerden.

Suada: Kuruçeşme parkının hemen karşısında kalan Suada, İstanbul'un en gözde mekanlarından biridir. Bünyesinde farklı restoranların ve kulüplerin olduğu mekan Kuruçeşme ile bütünleşmiş bir yerdir.

Kuruçeşme Arena: İstanbul'un en büyük Açıkhava organizasyonlarının yapıldığı yerlerden biridir. Konserler, festivaller ve çeşitli etkinliklerin düzenlendiği Kuruçeşme Arena yaz aylarında semtin yaşam damarlarından birini oluşturur.

Kuruçeşme özellikle gece hayatının yüksek tempoda aktığı bir yerdir. Semtteki restoranlar, kafeler, barlar ve gece kulüpleri bu temponun kaynağıdır.

1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
10
Galatasaray Adası
Galatasaray Adası
Beşiktaş / İstanbul
Türkiye
Galatasaray Adası

-

İstanbul gece ve sosyal hayatı için önemli noktalardan birisi. Adaya, sahilden düzenli olarak ücretsiz tekne ile geçiş var. Yazın havuzu çok rağbet görüyor ve Türkiye'nin ünlü bir kaç gece klübüne ev sahipliği yapıyor. Yaz sıcağında serinlemek ve gece eğlenmek için cazip bir mekan.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)