Kumcağız Plajı

  • Kocaeli / Kerpe / Kumcağız

Kumcağız Plajı

Kumcağız Plajı, Kocaeli Kerpe'nin Kumcağız beldesinde yer alıyor. Tertemiz ve incecik bir kuma sahip olan Kumcağız Plajı, göl misali duru ve sığ olan denizi ile de bir hayli meşhur. Son zamanlarda Kumcağız Plajı, Kocaeli, Adapazarı, İstanbul ve Ankara'dan gelen gezginleri ağırlıyor.

Karadeniz Bölgesi'nin en güzel plajlarından biri olan Kumcağız Plajı, Marmara Denizi'nin kirlenmesi ile de bir hayli tercih edilmeye başlandı. Kumcağız'da aynı isimde bir dere de yer alıyor. Bu dere Kumcağız Plajı'nı ikiye bölüyor. Yaz aylarında dere suyunun çekilmesi ile birlikte kumsaldan dereye geçiş sağlanabiliyor.

Yolunuz bir gün Kerpe'ye düştüğünde Kumcağız Plajı'nı da mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz. Kocaeli otelleri sayfamızı ziyaret ederek, tesislerimizden size uygun olanını tercih edebilirsiniz.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Denizi ve kumsalı güzel
4

-

13.08.2017'de Kumcağız'a gittim, en güncel halini anlatacağım size. Ormanlık alandan halk plajına gelmeden 100 metre geride, solda kamp alanı var, bitişiğinde de günlüğü 10 lira olan, sabah 7'de ne olduğu belirsiz, elinde fişi bile olmayan bir arkadaş, günlüğü 10 liradan araçlardan sabah 7, akşam 6'ya kadar para topluyor. Aksam 6'dan sonra gittiği için o saatten sabaha kadar ücretsiz gibi bir şey, gün içinde gelen o.. Devamını Göster