Kümbet Yaylası

+ 6 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Kümbet Yaylası Hakkında

Giresun’un en popüler yerleri arasındadır Kümbet Yaylası. İl merkezine 60 kilometre uzaklıktadır ve önemli turizm alanlarından biridir. İki şekilde ulaşabilirsiniz Kümbet Yaylası’na. Giresun-Dereli’den sonra Güdül- Yüceköy üzerinden 60 kilometre sonra gidebilir ya da Şebinkarahisar yolundan gidip İkisu-Uzundere üzerinden ulaşabilirsiniz. Burada gün içerisinde mangal keyfi yapabilirsiniz. Gür ormanlarla ve çiçeklerle bezenmiş olan Kümbet Yaylası aynı zamanda şenliklerde yapılmaktadır. Çevre yaylalardan gelen halk ve obalarda bulunan aileler gelir şenliklere. Kümbet Yaylası şenlikleri her sene Temmuz ayının ilk hafta sonunda yapılır. Giresun’daki gezinize Kümbet Yaylası’nı dahil ederek bol oksijenli bir ortamda yeni yerler keşfedebilirsiniz. Giresun gezinize Giresun Adası\’nı, Kulakkaya Yaylası\’nı, Bektaş Yaylası\’nı, Hacı Hüseyin Camisi’ni ve Seyyid Vakkas Türbesi’ni de ekleyebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Kümbet Yaylası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
30.07.2016
Murat Kara
Doğallık arayanlara.
Bir kere doğallık arayanlara tek tavsiyemdir bu yayla. Sabah kahvaltısını şöyle kırlarda ailesiyle odun ateşindeki demlikte kaynamış çayla, yanında bal-tereyağı, bir de Kümbet somunuyla tatmadan dönmeyin ve bu arada vejetaryen değilseniz burada et yemeden de sakın dönüş yapmayın. Ayrıca Kümbet Yaylası’nın içinden devam ederek hakiki Türkmen obalarını da evlerin arasından geçerken seyredip yoldaki çeşmelerden buz gibi sular içebilirsiniz. Yolunuzun devamındaki bir yol stabilizedir ancak her türlü araçla ki aracın altı çok basık olmamak kaydıyla gidilebilir. Türkmen obalarından sonra meşhur şehitlik mezarlığını ziyaret edip sağa Şebinkarahisar yönüne dönerseniz ki bu kez de ılıman iklimle yaylada üşüyen kemikleriniz ısınacak, meşhur Kurşunlu Göze’de su içip mis gibi doğa harikaları ve kuş cıvıltılarıyla geçebilirsiniz. Tek tavsiyem şudur; gitmeden, görmeden yargılamayın. `Antalya`, Didim, Kuşadası evet güzel deniz, kum, vs. Ama arayışınız doğal mekanlar, doğal insanlar ve huzursa inanın cennet vatanımızın en mükemmel yerlerinden biridir Karadeniz Şebinkarahisar ve Kümbet Yaylası. Şimdiden keyifli ve güzel günler dilerim.
5/5 Mükemmel
23.10.2014
Şahin Kılıç
Bence yakın illerin yaylalarından daha güzel. Yolları düzgün, gece konaklama olanakları da fazla. Sadece Giresun burayı iyi tanıtamıyor, bir `Ayder`’den daha güzel, bu kişisel görüşüm.

Konum

Haritada gör