Kümbet Yaylası

  • Giresun

Kümbet Yaylası

Giresun'un en popüler yerleri arasındadır Kümbet Yaylası. İl merkezine 60 kilometre uzaklıktadır ve önemli turizm alanlarından biridir.

İki şekilde ulaşabilirsiniz Kümbet Yaylası'na. Giresun-Dereli'den sonra Güdül- Yüceköy üzerinden 60 kilometre sonra gidebilir ya da Şebinkarahisar yolundan gidip İkisu-Uzundere üzerinden ulaşabilirsiniz. Burada gün içerisinde mangal keyfi yapabilirsiniz. Gür ormanlarla ve çiçeklerle bezenmiş olan Kümbet Yaylası aynı zamanda şenliklerde yapılmaktadır. Çevre yaylalardan gelen halk ve obalarda bulunan aileler gelir şenliklere. Kümbet Yaylası şenlikleri her sene Temmuz ayının ilk hafta sonunda yapılır. Giresun'daki gezinize Kümbet Yaylası'nı dahil ederek bol oksijenli bir ortamda yeni yerler keşfedebilirsiniz. Giresun gezinize Giresun Adası'nı, Kulakkaya Yaylası'nı, Bektaş Yaylası'nı, Hacı Hüseyin Camisi'ni ve Seyyid Vakkas Türbesi'ni de ekleyebilirsiniz.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Doğallık arayanlara
10

-

Bir kere doğallık arayanlara tek tavsiyemdir bu yayla. Sabah kahvaltısını şöyle kırlarda ailesiyle odun ateşindeki demlikte kaynamış çayla, yanında bal-tereyağı, bir de Kümbet somunuyla tatmadan dönmeyin ve bu arada vejetaryen değilseniz burada et yemeden de sakın dönüş yapmayın. Ayrıca Kümbet Yaylası'nın içinden devam ederek hakiki Türkmen obalarını da evlerin arasından geçerken seyredip yoldaki çeşmelerden buz gib.. Devamını Göster

2
sahin kilic tarafından...
10

-

Bence yakın illerin yaylalarından daha güzel. Yolları düzgün, gece konaklama olanakları da fazla. Sadece Giresun burayı iyi tanıtamıyor, bir Ayder'den daha güzel, bu kişisel görüşüm.