Giresun bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Giresun Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Karadeniz'in eşsiz şehirlerinden olan Giresun'da yeşilin her tonunu görecek, tarih ile doğanın iç içe geçtiği mekanlarda keyifli geziler yapacaksınız.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Giresun Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 22 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Sis Dağı Yaylası

"Her türlü güzellik var"

"Yollar çok bozuk"

7.6

Misafir yorumu

5 yorum

Gölyanı Yaylası

"Kamp için uygun"

"Konaklama imkanı"

8.3

Misafir yorumu

3 yorum

Kümbet Yaylası

"Doğallık arayanlara"

"sahin kilic tarafından..."

10

Misafir yorumu

2 yorum

Bektaş Yaylası

"Kalacak yer yok"

"Sosyal yerler yapılabilir"

6.0

Misafir yorumu

2 yorum

Giresun Adası

"Nasıl gidiliyor?"

"Mitolojik bir gezinti"

5.5

Misafir yorumu

2 yorum

Bedrama Kalesi

"Her tarafı otlar kaplamış"

"bedrama kalesi"

6.0

Misafir yorumu

2 yorum

Giresun Plajları

"erol tas tarafından..."

"Giresun Plajları"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Giresun Müzesi (Gogora Kilisesi)

"Bu kiliseler cemaati kaldı mı?"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Kulakkaya Yaylası

"Bence çok güzel"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Giresun Kalesi

"Harika yerler"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Giresun Tarihi Mekanlar

Karadeniz'in eşsiz şehirlerinden olan Giresun'da yeşilin her tonunu görecek, tarih ile doğanın iç içe geçtiği mekanlarda keyifli geziler yapacaksınız.
Kültürel değerleri, doğal güzellikleri ve tarihi varlıkları ile Karadeniz'in görülmeye değer kentlerinden biri olan Giresun, özellikle yayla turizminin geliştiği bir şehir. Yaylalarının yanı sıra plajları, tarihi mekanları ve gelenekselliğini kaybetmemiş yaşamı ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Keşfiniz esnasında konaklama fırsatlarını değerlendirmek isterseniz, Giresun otel fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Müzeler: Kurtuluş Savaşı'nda savaşan Giresunlu gazi ve şehitlere ait hatıraların ve savaşa dair anıların sergilendiği Kuvayı Milliye ve Osman Ağa Müzesi Giresun'da gezebileceğiniz müzelerden. 18. yy'da yapılan ve içinde antik eserler, taş kabartmalar, eski tarihlerde kullanılan silah, giysi ve para örnekleri sergilenen Giresun Müzesi (Gogora Kilisesi) de görebileceğiniz bir diğer müze.

Kaleler: Şehre hakim tepeler üzerine kurulu Giresun kaleleri geziniz sırasında gezmenizi önerdiğimiz mekanlar arasında yer alıyor. Giresun Kalesi, Bedrama Kalesi ve Tirebolu Kalesi hem eşsiz manzaraları hem de tarihi önemi ile görülmeye değer yapılardan.

Yaylalar: Giresun yayla turizminin en geliştiği illerden biri Karadeniz'de. Onlarca yaylası bulunan Giresun'da özellikle bahar ve yaz aylarında yaylaları gezmek eşsiz bir keyif verecek sizlere. Giresun'da görmenizi önerdiğimiz yaylalar ise Paşakonağı Yaylası, Gölyanı Yaylası, Sis Dağı Yaylası, Kulakkaya Yaylası, Bektaş Yaylası ve Kümbet Yaylası.

Giresun Adası: Giresun'un turistik noktalarından biri de Karadeniz'in iki adasından biri olan Giresun Adası. Adada doğal güzelliklerin yanı sıra sur kalıntıları, kuleler ve manastırlar da bulunuyor. Limandan kalkan teknelerle günübirlik olarak Giresun Adası'na gidebilirsiniz.

Plajlar: Yaz aylarında Giresun'da bulunacaksanız Giresun Plajlarını keşfetmenizi ve Karadeniz'in tadını çıkarmanızı öneriyoruz. Tertemiz bir sahil şeridine sahip olan Giresun'da Arif Kumaş Plajı, Giresun Plajı, Belediye Plajı, Emniyet Plajı, Tabya Plajı, Jandarma Plajı denize girebileceğiniz plajlardan.

25 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
25
Huzur
10

-

Giresun merkezde huzur bulduğum en güzel yer Rabbim tekrar gitmeyi nasip eylesin

25
Her türlü güzellik var
10

-

Merkezden 2 saat sürüyor diyen arkadaşımız gene 2 saatte iyi gitmiş. Sis Dağı Yaylası Eynesil ilçesinde ve Eynesil ilçesi Trabzon merkeze Giresun'dan daha yakın. Ve sırf bu yüzden bir yıldız vermiş. Beğenmemenize sevindim açıkçası lütfen bir daha gelmeyin. Havası, suyu, tepesi her türlü güzelliği bulabileceğiniz bir yayladır. Yaylanın ortasına asfalt çekmediğimiz yolları bozuk bıraktığımız içinde özür dileriz(!)

25
Yollar çok bozuk
1

-

Havası temiz ama yollar çok bozuk. Merkezden 2 saat sürüyor, kesinlikle pişmanlık.

25
Kelimeler kifayetsiz kalır
7

-

Arkadaşlar, Sis Dağı Yaylası'nı tanımlamak ve güzelliklerini anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalır. Yoksa hepimiz resimlere bakarak ve büyüklerimizden dinleyerek bu zevki yaşamaz mıydık? Sadece Sis Dağı Yaylası değil, Sis Dağı Yaylası'na gidene kadar kat ettiğimiz yollarda gördüğümüz doğa örtüsü ve canlılar da başka güzellik. Yazın kavurucu sıcağında ansızın ve her gün gelen serinletici yaz yağmuru. İçerken dişle.. Devamını Göster

25
Kamp için uygun
10

-

Samet Bey yeni yeni geliştiği için sadece yeme içme yeri var ama kamp kurmaya uygundur. :)

25
Bu kiliseler cemaati kaldı mı?
10

-

Selam, bu kiliseler cemaati kaldı mı veya Türk ismi altında hiç Rum veya Ermeni var mı? Ben Yunanistan'da gördüm toplu olarak Giresun Rumlarının yaşadığını. Bunu çok merak ediyorum. Bilgisi olan varsa yazın, teşekkürler.

25
Kalacak yer yok
4

-

Cennet doğayı nasıl pislettiniz anlamadım. Kalacak yer yok. Bir otel var, hiç mi denetlenmez, pislikten yatılmıyor. Turizm İl Müdürlüğü ve belediye orada ne işe yarıyor? Orası bir Avrupalının elinde olsa pırıl pırıl olur, oradaki işletmeler para kazanır. İlgilenin bunlarla, çağ değişti fakat orada zihniyet değişmemiş.

25
Doğallık arayanlara
10

-

Bir kere doğallık arayanlara tek tavsiyemdir bu yayla. Sabah kahvaltısını şöyle kırlarda ailesiyle odun ateşindeki demlikte kaynamış çayla, yanında bal-tereyağı, bir de Kümbet somunuyla tatmadan dönmeyin ve bu arada vejetaryen değilseniz burada et yemeden de sakın dönüş yapmayın. Ayrıca Kümbet Yaylası'nın içinden devam ederek hakiki Türkmen obalarını da evlerin arasından geçerken seyredip yoldaki çeşmelerden buz gib.. Devamını Göster

25
Nasıl gidiliyor?
1

-

Bu adaya nasıl gidiliyor?

25
Mitolojik bir gezinti
10

-

Altın post yatıyla yapacak olduğunuz rehberle Giresun Adası turu sizi mitolojik bir gezintiye çıkararak. Karadeniz'in eşsiz güzelliklerine ve tek adası olan Giresun Adası'nı görme şansına kavuşturacak.

25
Konaklama imkanı
5

-

Gölyanı Yaylası'nda konaklama imkanı olan yerler mevcut mu?

25
Harika yerler
10

-

Harika yerler. Canım memleketim.

25
Bence çok güzel
10

-

Bence çok güzel ve mükemmelden ötesi duruyor bana göre.

25
Muhteşem bir doğa
10

-

Harika, muhteşem bir doğa ve tabiat cenneti.

25
Ahşap ve otantik evler
10

-

Gerçekten keşfedilmeyi bekleyen eşsiz bir yer. Evlerin tamamı ahşap ve otantik bir şekilde gölün kıyısına doğru gerdanlık gibi dizilmişler. Harika bir yer, kesinlikle uğrayın derim. :)) Biz bu sene ailecek gittik bayıldık.

25
Harika bir yerdir
10

-

Sis Dağı Yaylası harika bir yerdir. Doğasının seyrine doyum olmaz. Suları çok soğuktur.

25
Her tarafı otlar kaplamış
2

-

Ortada duvarı bile olmayan bir yapı var. Her tarafı otlar kaplamış ve çıkılacak düzgün bir merdiveni, yolu bile yok. Tabelalarla çok güzel yönlendirilmiş ama tabelalar kadar bile değer verilmemiş bir yer. 80 km mesafe kat ederek gelip rezil olduk. Bence buranın reklamı yapılmamalı ve sessizce, rahatsız edilmemesi gereken bir yer. Allah aşkına tarihi yerlerimiz restore edilmeden halka dahi açılmamalı, koruma altına a.. Devamını Göster

25
Sosyal yerler yapılabilir
8

-

Güzel ama biraz daha sosyal yerler yapılabilir. Ya da daha temiz olabilir.

25
giresun muzesi gogora kilisesi
10

-

Evet, ben çok gittim. Çok güzel şeyler var.

25
bedrama kalesi
10

-

E. Tarih Kurulu tarafından da onaylanan Bedrama Kalesi hakkındaki bilgilerimi sizle de paylaşayım istedim. Tarihi Bedrama Kalesi her ne kadar doğal kayalardan oluşmuşsa da, bu kale Venedikliler ve Cenevizliler tarafından yapılarak, o dönemlerde birçok savaşlarda sığınma ve savaşma kalesi olarak kullanılmıştır. Bu kalenin önünden gecen tarihi Harşit Çayı'nın derin olması nedeniyle, Cenevizliler zamanında gemilerinde .. Devamını Göster

25
tirebolu kalesi
10

-

Bu yazıları yazarken herhalde kaleyi gezmeden yazmış olmanız gerekli. Hayali yazılar yazılmış, tarihçesi doğru, içine gelince pislik içindeydi. Baz istasyonu vardı, çirkin bir çay ocağı mı desem birane mi desem bilinmeyen bir yapı, kulübe. Mezar taşlarına gelince; yarısı kırılmış masa, yeri açmak için bir araya toplanmış mezar taşları. Bir o kadarda denize atıldığı söyleniyor. Uzun bir yazışmamdan sonra baz istasyon.. Devamını Göster

25
sahin kilic tarafından...
10

-

Bence yakın illerin yaylalarından daha güzel. Yolları düzgün, gece konaklama olanakları da fazla. Sadece Giresun burayı iyi tanıtamıyor, bir Ayder'den daha güzel, bu kişisel görüşüm.

25
erol tas tarafından...
10

-

Bir Giresunlu olarak plajların pisliğinden utandım, tam anlamıyla rezillik. Nasıl bir belediye var o güzelim sahiller ne halde.

25
Paşakonağı Yaylası
10

-

Harika! Ödevime yardımcı oldu, hem de proje...

25
Giresun Plajları
10

-

Bizim Giresunumuz böyle olur işte. Giresun'da tatil yapılır mı? Gidin Antalya'ya, İzmir'e. Burası sizlere göre yerler değil.