Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Kulakkaya Yaylası

+ 5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Kulakkaya Yaylası Hakkında

“Kulakkaya Yaylası nerede?” sorusuna cevap olarak; Giresun’un dillere destan yaylaları arasında yerini alan yaylanın merkeze 45 km uzaklıkta ve Dereli ilçesine bağlı olduğu söylenebilir. Giresun Kulakkaya Yaylası; doğal güzelliği ile özellikle doğa tutkunlarının “ölmeden önce ziyaret edilecek yerler” listesindeki yerini gün geçtikçe ilk sıralara doğru yükseltir. Mis gibi temiz dağ havası ziyaretçileri mest ederken uçsuz bucaksız yeşillikler, ziyaretçilerine görsel şölen sunar. Sizler de Giresun gezilecek yerler ve tarihi mekanlar hakkında sayfamızdan bilgi alabilir ve seyahat planınızı genişletebilirsiniz.

Kulakkaya Yaylası Hakkında

Ziyaretçilerine unutamayacakları bir deneyim yaşatan Kulakkaya Yaylası; orman gülleri ve vargit çiçeklerine ev sahibi yapıyor. Özellikle şehirlerde yaşayanların bulamadığı, huzur ve doğa güzelliklerinin yanı sıra; ziyaretçilerine sunduğu lezzetli yemekler ile de gönüllerde taht kurmayı başarıyor. 

Kulakkaya Yaylasına Gidiş

“Kulakkaya Yaylası nasıl gidilir?” sorusunun çeşitli cevapları bulunuyor. Kendi aracınız ile gitmek isterseniz Giresun merkezden Kayadibi-Erimez yolunu takip ederek Yavuzkemal beldesine ulaşabilir oradan da Kulakkaya Yaylasına rahatlıkla gelebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta Yavuzkemal Beldesine kadar olan yolun asfalt devamının ise toprak yol olması. Diğer bir alternatif yol ise; Batlama Köyü üzerinden Çaldağ–İnişdibi güzergahını takip ederek, Kulakkaya Yaylası’na ulaşım oluyor. Yerel halkın da kullandığı bu güzergah, asfalt yol olması sebebiyle ulaşım rahatlığını arttırıyor.

Toplu taşıma araçları kullanacak olan ziyaretçiler ise Giresun Merkeze ulaşım sağlayıp Bektaş Köyü dolmuşlarını tercih ederek yaylaya ulaşabilir, temiz havanın tadını çıkarabilir. 

Kulakkaya Yaylası Konaklama Seçenekleri

Doğanın insana verdiği huzurun yanı sıra, temiz havanın verdiği mutluluk ile Kulakkaya Yaylası, herkesin mutlaka deneyimlemesi gereken yerler arasında bulunur. İster günübirlik ister gecelik Kulakkaya Yaylası konaklama seçenekleriyle zamanınızın bir kısmını bu yaylada geçirip yayla hayatını deneyimleyebilirsiniz. Tatil planlarını Kulakkaya’ya yönlendiren ziyaretçilerin aklına gelen ilk sorulardan bir tanesi konaklama ile ilgili olabilir. Bu soruların cevabını sizler için araştırdık. 

Son dönemde kamp kültürü, Kulakkaya Yaylası’nda da sıkça tercih ediliyor. Her mevsim ziyaretçiler kamp kurarak çadırlarda kalarak Kulakkaya Yaylası’nın doğasını deneyimliyor. “Ben doğa insanıyım, nerede olsa kamp yaparım” diyen ziyaretçiler için kamp paha biçilmez bir tercih oluyor. Yalnız belirtmemiz gerekir ki tüm malzemeleri ziyaretçiler kendi imkanlarıyla temin etmeli. Yanınızda getireceğiniz kamp malzemeleri ile doğanın keyfini farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz.

Diğer konaklama alternatifi ise dağ evleri oluyor. “Ben bulunduğum ortamın ruhunu yaşamak istiyorum” diyen ziyaretçiler dağ evlerini tercih edebiliyor. Ortamın atmosferini tam anlamıyla tatmak için dağ evlerini tercih edebilirsiniz. Kulakkaya Yaylası’nda, evler yerel halk tarafından kullanılıyor olsa da yaylaya yakın bölgelerde ziyaretçiler için dağ evleri bulunuyor. Yaylanın havasından uzaklaşmak istemeyen ziyaretçiler ise Kulakkaya’da bulunan farklı konseptlerde hizmet veren otelleri tercih edebilir. 

Kulakkaya Yaylası’nda Neler Yapılır?

Kulakkaya Yaylası’na henüz ulaşmadan yol üzerinde;

  • Despot Kayası ve Suyunu, 
  • Erimez mevkiinin doğal güzelliklerini,
  • Gelin Kayasını ziyaret edebilirsiniz. 

Ayrıca Kulakkaya Yaylası’nda doğa yürüyüşlerine katılarak eşsiz manzarayı rahatlıkla seyredebilirsiniz. Karadeniz’e özgü muhteşem yemekleri ve özel hazırlanmış ve pişirilmiş etleri ilece tadabilirsiniz. Hem ruhunuzu hem de midenizi doyurmak için doğru adresin Kulakkaya Yaylası olduğuna emin olabilirsiniz.

Kulakkaya Yaylası; ülkemizin dört bir yanından gelen ziyaretçilerin dışında ünü ülke dışına kadar ilerlediğinden yurt dışından da misafirlerini ağırlıyor. Her mevsimin için tatil alternatifi bulunan güzel ülkemizde Karadeniz, doğal güzellikleriyle öne çıkıyor. Eşsiz doğası, doğal yiyecekleri, temiz havası ve insanlarının misafirperverliği ile Karadeniz yaylaları tatilcileri kendine çekiyor. Herkesin mutlaka bir gün rotasını Karadeniz’e çevirerek Kulakkaya Yaylası’nı deneyimlemesi öneriliyor. Gezinize gitmeden önce Kulakkaya Yaylası yorumları sayfasından yer hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

Kulakkaya Yaylası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?