Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Safari Turları
Şehir Turları
Yamaç Paraşütü
Festival

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Giresun Aktiviteleri

Giresun civarında yapılacak 9 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Uluslararası Giresun Aksu Festivali
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Giresun
Kümbet Yaylası Kampçılık
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Giresun
Görele Kemençe ve Horon Festivali
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Giresun
Kuşdili Kültür Turizm ve Sanat Festivali
Festival
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Giresun
Giresun Bisiklet Safari
Şehir Turları
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Giresun
Giresun Yamaç Paraşütü
Yamaç Paraşütü
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Giresun

9 mekandan 6 tanesi gösteriliyor

Giresun Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Yeşilin bin bir tonunu gözler önüne seren, tarih ve doğanın eşsiz bir şekilde bütünleştiği en güzel Karadeniz şehirlerinden biri; Giresun…

Karadeniz’in kesinlikle görülmeye değer şehirlerinden biri Giresun. Bu eşsiz şehre geldiğinizde, yapmadan dönmemeniz gereken bir sürü şey var. Kültürel zenginlikleri, tarihi eserleri ve doğal güzellikleri ile Giresun, yayla turizminin de yoğun olarak yaşandığı bir şehir. Geleneksel yaşamın hala daha sürdüğü Giresun’da yapılacak şeyler nelerdir diye merak ediyorsanız, sizler için hazırladığımız listemize mutlaka bir göz atın. Konaklama seçenekleri için uygun Giresun otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Tirebolu Kaleleri’ni Gezin: İlk olarak Miletoslular tarafından yerleşim yeri olarak kullanılan Giresun’un Tirebolu ilçesi, bünyesinde 3 tane kale barındırıyor. İkisi deniz kenarında yer alıyor; Tirebolu Kalesi ve Sen-Jan Kalesi. Üçüncüsü ise biraz daha içeride bulunuyor; Andoz Kalesi. Giresun’da yapılacak şeylerden biri kesinlikle bu üç kaleyi görmek olmalı.

Yaylalara Çıkın: Giresun, yaylalarıyla bir hayli nam salmış bir kent. Keşke zamanınız el verse de tüm yaylalara çıkabilseniz. Ancak bu herkese nasip olabilecek bir şey değil. Dolayısıyla bizler Kümbet Yaylası’nı görmenizi tavsiye ediyoruz. Bununla birlikte Kümbet Yaylası’na 8 km mesafedeki Şebinkarahisar Yaylaları mangal yapmak için oldukça elverişli.

Giresun Meryem Ana Manastırı’nı Görün: Ülkemizin en büyük ikinci doğal oyma manastırı olan Giresun Meryem Ana Manastırı, Şebinkarahisar ilçesinde yer alıyor. Geçmişi orta çağa kadar uzanan manastır, tek bir kayanın içine oyularak yapılmış 4 katlı bir yapı. Oldukça otantik bir atmosfere sahip olan Giresun Meryem Ana Manastırı’nı da mutlaka görmelisiniz.

Giresun Müzesi (Gogora Kilisesi)’ni Ziyaret Edin: Hititlerden Osmanlı’ya kadar çok sayıda tarihi eseri bünyesinde barındıran Giresun Müzesi (Gogora Kilisesi), Giresun yapılacak şeyler listenizde mutlaka yer almalı. Giresun’un tarihi geçmişine kısa bir yolculuk için Giresun Müzesi (Gogora Kilisesi)’ni ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Giresun Adası’ndan Şehir Manzarasını İzleyin: Giresun Adası’na çıkıp şehir manzarasını izlemek, yapmadan dönmeyin diyeceğimiz şeylerden biri. Bu nedenle seyahatinizi sonlandırmadan önce Giresun Adası’na mutlaka çıkın diyoruz.

Yöresel Lezzetleri Deneyimleyin: Giresun topraklarına ayak basıp da yöresel lezzetleri deneyimlemeden elbette ki olmaz. Başta fındık olmak üzere, hamsi böreğinin ve Giresun pidesinin tadına mutlaka bakmalısınız.

Kazancılar Çarşısı’nda Alışveriş Yapın: Yöresel alışveriş böyle şehirlerin olmazsa olmazlarından biri. Dolayısıyla Kazancılar Çarşısı’ndan el yapımı geleneksel hediyelik eşyalardan satın almadan gezinizi sonlandırmayın.

Giresun Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Giresun için ailelere uygun aktiviteler nelerdir?
Giresun için ailelere uygun aktiviteler : Kümbet Yaylası Kampçılık, Görele Kemençe ve Horon Festivali, Giresun Doğa Sporları Kulübü, Giresun konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Giresun için ücretsiz yapılacak aktiviteler nelerdir?
Giresun için ücretsiz yapılacak aktiviteler : Kümbet Yaylası Kampçılık, Görele Kemençe ve Horon Festivali, Giresun Doğa Sporları Kulübü, Giresun konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Giresun için kalabalık gruplara uygun aktiviteler nelerdir?
Giresun için kalabalık gruplara uygun aktiviteler : Kümbet Yaylası Kampçılık, Görele Kemençe ve Horon Festivali, Giresun Doğa Sporları Kulübü, Giresun konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Giresun için çiftlere uygun aktiviteler nelerdir?
Giresun için çiftlere uygun aktiviteler : Kümbet Yaylası Kampçılık, Görele Kemençe ve Horon Festivali, Giresun Doğa Sporları Kulübü, Giresun konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Giresun için aktiviteler nelerdir?
Giresun için aktiviteler : Kümbet Yaylası Kampçılık, Görele Kemençe ve Horon Festivali, Giresun Doğa Sporları Kulübü, Giresun konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.