Toplantı ve Organizasyon (2)
Poi (4)

Knidos Antik Kenti

+ 6 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Knidos Antik Kenti Hakkında

Datça tarihi çok eskileri dayanıyor. Datça\’da M.Ö. 2000\’li yıllara ait kalıntılar var. Datça Yarımadası\’nda yaşayan ilk topluluk Karyalılar ve en parlak dönemini yaşayan Dorlar. Zaten şu an antik kent olan Knidos\’ta Dorlar zamanında kurulmuş. Tekne turlarının hemen tamamı buraya gezi düzenliyor. Knidos Antik Kenti\’nde görülmeye değer çokça kalıntı var. Ünlü matematisyen, filozof Eudoxus, en iyi Çıplak Afrodit Heykeli\’ni yapan heykeltıraş olarak kabul edilen Praxiteles, Skopas, Bryaxis, Mısır\’da bulunan Alexandria Feneri\’nin mimarı Sostrates, Knidos şehrinde yaşamış. Afrodit heykelinin kaidesi, 8.000 kişilik antik tiyatro, güneş saati, Demeter Mabedi, vaktinde 80.000 nüfusun yaşadığı Knidos Antik Kenti\’nde yer alan kalıntılar arasında.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Knidos Antik Kenti
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
23.03.2012
Misafir
Knidos Antik Kenti
Datça Yarımadası'nın batı ucunda kurulu. Karia'daki Dor kentlerinin kurduğu birliğin üyesi olan kent Aphrodite'nin ilk defa çıplak tasvir edildiği heykel sayesinde oldukça ünlenmişti. İki limanı bulunan kent önemli şarap ihracatçıları arasındaydı.
5/5 Mükemmel
23.03.2012
Editor
Knidos Antik Kenti
Datça Yarımadası\'nın batı ucunda kurulu. Karia\'daki Dor kentlerinin kurduğu birliğin üyesi olan kent Aphrodite\'nin ilk defa çıplak tasvir edildiği heykel sayesinde oldukça ünlenmişti. İki limanı bulunan kent önemli şarap ihracatçıları arasındaydı.

Konum

Haritada gör