Datça bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Datça Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Taş evlerin begonvillerle süslendiği sokaklar, güler yüzlü insanlar, mis gibi kekik kokusu, muhteşem bir doğa, dünyaca ünlü koylar... Tüm bunları bulabileceğiniz cennetten bir köşe Datça.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Datça Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 29 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Palamutbükü Plajı

"Eşine az rastanır"

"Gördüğüm en berrak denizdi"

8.2

Misafir yorumu

8 yorum

Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay

"Saçma sapan dedikodular yapılıyor"

8.4

Misafir yorumu

5 yorum

Kargı Koyu

"İnanılmaz güzel bir yer"

"mete sert tarafından..."

10

Misafir yorumu

4 yorum

Datça Aktur

"Çalışanlar kötü"

"Cennet Aktur, talihsiz seçim Leo Beach"

2.7

Misafir yorumu

3 yorum

Kızlan Köyü

"kizlan koyu"

"kizlan koyu"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Emel Sayın Koyu

"Emel Sayın Koyu"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kızlanaltı Plajı

"Gezilmesi gereken yerlerden"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Datça Apollon Tapınağı

"Cennet Datça"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Bencik Koyu

"ali turgut tarafından..."

10

Misafir yorumu

1 yorum

Yeşim Beach & Restaurant

"Çok kalabalık"

5.0

Misafir yorumu

1 yorum

Datça Tarihi Mekanlar

Taş evlerin begonvillerle süslendiği sokaklar, güler yüzlü insanlar, mis gibi kekik kokusu, muhteşem bir doğa, dünyaca ünlü koylar... Tüm bunları bulabileceğiniz cennetten bir köşe Datça.
Binlerce yıllık bir geçmişe sahip, köklü bir tarihin üzerinde yükselen muhteşem güzellikler... Datça, tüm yarımadaya yayılmış doğa harikası güzellikleri ile gezilecek ve görülecek pek yer sunuyor tatilcilere. Datça tatiliniz sırasında mutlaka gezmenizi tavisye ettiğimiz yerleri aşağıda bulabilirsiniz.

Knidos Antik Kenti: Yaklaşık 4 bin yıllık bir tarihe sahip olan ve Datça Yarımadası'nın en önemli antik yerleşimlerinden olan Knidos Antik Kenti'ne Datça merkezden hareket eden tekneler ile ulaşabilirsiniz. Günübirlik turlar düzenleyen bu gezi teknelerinin hemen hepsi Knidos'a uğruyorlar. Antik kente aynı zamanda merkezden hareket eden dolmuşlarla da ulaşabilirsiniz.

Apollon Tapınağı: Knidos Antik Kenti yakınlarında bulunan Datça Apollon Tapınağı da geziniz sırasında görebileceğiniz antik eserlerden bir tanesi.

Koylar ve Bükler: Datça, doğa ile iç içe, dünyaca ünlü ve bakir kalmayı başarmış koylara ve büklere sahip. Palamutbükü, Hayıtbükü, Kızılbük, Ovabükü, Bencik Koyu, Kargı Koyu, Kızılağaç Koyu, Damlacık Koyu, İskandil Koyu bunların başında geliyor. Bu muhteşem güzelliğe sahip yerleri gezmeden Datça'dan dönmeyin.

Plajlar: Datça ve çevresinde yaklaşık 15 km uzunluğunda, çoğu Mavi Bayraklı plajlar var. Kumluk Plajı, Azganlı Plajı, Taşlık Plajı ve Perili Köşk Plajı Datça'da denizin ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz başlıca plajlar arasında.

29 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
29
Eşine az rastanır
10

-

Dünyada eşine az rastlanan yerlerden. Boşuna söylememiş Strabon tanrı sevdiği kulunu Datça yarım adasına gönderir diye.

29
Gördüğüm en berrak denizdi
10

-

"Gördüğüm en pis deniz." yorumunu hayretler içinde okudum. Türkiye'deki hatta yurt dışındaki çoğu tatil beldesine şapka çıkarttırır. 2017'de gittim. Gördüğüm en berrak ve en temiz denizdi. Bu sene de aynı şekilde olduğunu düşünüyorum. :)

29
Çok kalabalık
5

-

Geçen yıllarda güzeldi ama artık aynı görüşte değilim. Çok kalabalık. İyi masalar aylık rezervasyonlu olduğu gerekçesiyle verilmiyor. Şezlonglar adeta kıyıya duvar olmuş. Denize ulaşamıyorsunuz. Biraz daha ileride çok daha güzel ve sakin tesisler var. Bir daha gitmem. Tavsiye de etmem.

29
Son derece temiz bir koy
10

-

"Şu ana kadar gördüğüm en pis koya sahip" diye başlayan yoruma katılmam mümkün değil. Son derece temiz bir koy. Deniz mükemmel. Sahil kenarındaki tesisler çok amatör ve pahalı. Doğru işletildiğini düşünmüyorum. Bir de maalesef kıyı şeridinde umumi tuvalet yok. Bu konuya belediyenin el atması lazım. Ama deniz 10 numara 5 yıldız.

29
Gördüğüm en pis denize sahip
5

-

Şu ana kadar gördüğüm en pis denize sahip bir bölge. Sabahtan başlayarak yaklaşık 14:00'e kadar denizin üstünde tuvalet pislikleri, vb. şeyler var. Sonrasında nereye kayboluyorlar bilmiyorum. Pislik gidince su akvaryum gibi ama temiz olmadığı kesin. Hiçbir yerde mavi bayrak göremedim. Güzelim yere yazık edilmiş. O pisliklerin nereden geldiğini anlayamadım. Deniz sefası için gidenlere önermem.

29
Deniz çok pis
2

-

Palamutbükü'nde deniz çok pis, giremedik. Gittik, şezlong tuttuk ve denizi görünce şok olup geri döndük. Deniz bulaşık suyu dökülmüş gibi pisti, üzeri yağ tabakası gibi bir şey kaplıydı. Denizin içinde de pislikler vardı. 2013'teki akvaryum gibi olan denizden eser yoktu. Gitmek isteyenlerin dikkatine!

29
10 üzerinden 10
10

-

Bana göre ailece gidilebilirlik açısından 10 üzerinden 10.

29
Saçma sapan dedikodular yapılıyor
10

-

Ben 2009-2012 arası işlettim ve de kapattım, halen de orada yaşamaktayım. İnanılmaz saçma sapan dedikodular yapılıyor, aslı astarı yok. Gülüyorum ve de bu basit insanlıktan uzak durduğum için de her gün şükrediyorum.

29
Eski halinden eser yok
2

-

Yıllar önce bir İtalyan ile Türk ortağın işlettiği, kendi yetiştirdikleri organik sebze ve tuttukları taze balıkları sundukları enfes yemekleriyle ve huzuru ile mükemmel bir yeri bu hale (berbat) getirenleri kutluyorum. Turizm alakasız kişiler tarafından yapılırsa böyle olur işte. Yazık.

29
Gezilmesi gereken yerlerden
10

-

Gerçekten gezilmesi gereken yerlerden. Kesinlikle herkes gitmeli. Harika ve sıcak bir denizi var.

29
Köylümüz paragöz değil
10

-

Bir büklü olarak biz de yamyam gibi İstanbulluların sahil kasabamızı istila etmesinden memnun değiliz, lütfen eşinize dostlarınıza söyleyin kasabamızı kirletmeye gelmesinler. Bizim köylümüz paragöz değil, bütün tatil beldelerindeki gibi ekmek parasını çıkarmaya çalışıyor, eğer bu kadar temiz, sakin, uygun yer varsa lütfen buraya gelip kirletmeyin buraları.

29
Cennet Datça
10

-

Gitmeden, dünya gözüyle görmeden aşık olunabilecek, tarihe taş-toprak gözüyle bakmayanların binlerce yıl ötesini görebileceği cennet Datça.

29
Arabayla seyahat önerilmez
8

-

Palamutbükü; bakir, doğal, temiz bir plajı olan şirin tatil beldesi. Ancak, gerek teknelerin sintine boşaltması, gerekse sahildeki restoranların pis suyu denize akıtmaları denizin kirlenmesine neden oluyor. Halkı oldukça paragöz. Pazar fiyatları İstanbul'dan da pahalı. Bayramlarda fiyatlar %25 zamlı. Ankara ve İstanbul'a oldukça uzak, arabayla seyahat önerilmez. Yakında havalimanı da bulunmadığından, otobüs önerilir.. Devamını Göster

29
İnanılmaz güzel bir yer
10

-

Dağlardan gelen tatlı suyun deniz ile kucaklaştığı inanılmaz güzel bir yer. Tavsiye ederim.

29
Harika bir yer
10

-

Harika bir yer. Deniz birden derinleşiyor, biraz da dalgası var ama mükemmel bir deniz. Temiz bir deniz, insanları çok iyi, bir şey sormak isterseniz sorsanız anlatırlar, çok iyi insanları var. :)

29
kizlan koyu
10

-

Ahmet Bey, Kızlan Köyü, Datça'ya oldukça yakın konumda.Kızlan'ı çok iyi bilmesem de Datça'yı bilirim ve çok severim. Özellikle sessiz sakin, doğa içerisinde bir yaşam düşünüyorsanız Datça'ya mutlaka gitmelisiniz diyorum. Kızlan Köyü'nde bulunan Halise Apart'ta bence bir süre konaklayabilir, kısa süreli bir tati.. Devamını Göster

29
kizlan koyu
10

-

Habibe Hanım kızım, emekli devlet memuru karı kocayız. Yaşlarımız yarım yüzyılı geçti. Torunlarımız var. Kızımız oğullarımız var. İstanbul bizim için bitti. Sağlıklı yaşamaya elverişli bir mekânda yerleşmek istiyoruz. Kızlan Köyü bizim için uygun bir yaşam alanı olabilir mi? Çok rüzgarlı olduğunu yazmışsınız. O rüzgar soğuk mu eser, nemli mi eser? Yaşlılıkta ortaya çıkan romatizmal ağrıları coşturur mu? Çok geziyors.. Devamını Göster

29
Emel Sayın Koyu
10

-

Datça güzeldir de ulaşımı sıkıntılıdır. Biz bir keresinde Bodrum'dan feribotla gitmiştik ama deniz çok dalgalıydı ve bir miktar tırsmıştık. :)) Bu arada kendi deneyimlerimle oluşturduğum bloğumu incelerseniz sevinirim. www.harikalardiyari.com

29
mete sert tarafından...
10

-

Ben 90'lı yılların başında görmüş idim, çok bakir bir yerdi. Hayran kalmıştım umarım insanlar kıymetini biliyordur. Koyun tam ortasından dere akıyordu, içi su kaplumbağası dolu idi, pırıl pırıl denizi vardı. Kargı Koyu çok güzeldi vesselam.

29
ali turgut tarafından...
10

-

Hayatımın en güzel günlerini geçirdiğim Bencik Koyu herkesin ama her insanın görmesi gereken bir yer. Mutlaka gidin görün, mutlaka bol bol yüzün.

29
Datça Kargı Koyu
10

-

Kargı Koyu, Datça'da, merkeze takribi 5-10 dakika mesafede denize girmek, güneşlenmek için muhteşem bir koy. İlk gördüğünüzde, tepeden aşağı doğru inerken yüzünüze yansıyan turkuaza yakın rengi gerçekten ruhunuz okşayacak. Çok keyif alacağınız bir cafe işletiliyor orada. Şezlong, şemsiye temin edebilir, uygun rakamlara karnınızı doyurabilirsiniz. Bir de limonatasını tavsiye ederim. Talep ettiğiniz anda yapılıyor ve.. Devamını Göster

29
Çalışanlar kötü
2

-

Cennet gibi yere hiç oldu mu Leo Beach? Geçen yılki mekandan tek bir şekilde şikayetim de olmadı kimse de rahatsız olmadı. Ama bu şekilde çalışanlar hiç böyle nezih bir yere yakışıyor mu? Nasıl hizmet bu? Terbiyesizlilk hat safada idi. Umarım seneye böyle olmaz. Gidilecek tek mekana bu şekilde çalışanlar alınmaz. Daha seçici davranıp daha düzgün bir hizmet verirler umarım.

29
Cennet Aktur, talihsiz seçim Leo Beach
4

-

Datça Aktur yeryüzünde cennetten bir köşe tartışmasız....Yönetimi o kadar kolay değil. Elbet hatalar olmuştur, olabilir. Neticesinde herkes iyi bir şeyler yapmak ister. Ancak Leo Beach konusunda bu kadar esnek ve hoşgörülü olamayacağım. İşletmecinin ya da ona sözcülük yapan personelinin sarfettiği bazı cümleler, hizmet sektörüne yakışıksız bir tutum. Ayrıca, mesleki yetersizlik türden yazık ki... İşletmenin fiyatlar.. Devamını Göster

29
Leo Beach personeli
2

-

Aktur çok güzel bir yer ki bu yıla kadar huzurlu, nezih, diğer tatil yerlerindeki gibi ahlaki tutarsızlıkların olmadığı bir yerdi. Kaldı ki bu yıl açılan Leo Beach yüzünden huzurumuz kaçtı. Levent Bey ekibini daha üsturuplu seçseydi. Ben ki onun mekanlarının kalitesinden hiç taviz vermediğini bilirken neden elemendan taviz verdi? Mekanı basitleştirmişler.

29
Datça Kargı Koyu
10

-

Akdeniz'de birçok koy gezdim; Datça Kargı Koyu gerçekten mükemmeldi... Dağlardan gelen buz gibi suyun denize karıştığı yerde, denizin berraklığı ve tuzu, doğanın sessizliği insanı büyülüyor. Gidenler kesinlikle pişman olmayacaktır. Ördekler ve kazlarla yemek keyfi de unutulmaz.

29
Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay
10

-

Özgür arkadaşımızın bahsettiği yoga aktiviteleri de muhtemelen (tabi ben öyle bir şey görmedim de ) açlıkla nasıl başa çıkılabileceğine yönelik olabilir.

29
Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay
10

-

Domuz Çukuru denilen yere internetten görüp çok beğendiğim için 280 TL ön ödeme yaparak gitmek gafletinde bulundum. Tesis yok, yiyecek yok, su bile yok, odalar ahır gibi pislik içerisindeydi... Zaten 4 çalışan iki de (saklanmaya gelmiş) müşteri vardı... Sahibi yiyecek almak için (tabi ki sadece makarna) sabah tekneyle gittiler akşam 19'da döndüler. Biz o saate kadar kuru ekmek bile bulamadan aç durduk. Akşam gelen .. Devamını Göster

29
Knidos Antik Kenti
10

-

Datça Yarımadası'nın batı ucunda kurulu. Karia'daki Dor kentlerinin kurduğu birliğin üyesi olan kent Aphrodite'nin ilk defa çıplak tasvir edildiği heykel sayesinde oldukça ünlenmişti. İki limanı bulunan kent önemli şarap ihracatçıları arasındaydı.

29
Domuz Çukuru Koyu Pigs Bay
10

-

Domuz Çukuru'nda genelde yoga gibi aktiveteler yapılıyor.