Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Kilis Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Kilis Otelleri

Kilis için {{ (filteredHotels).length}} / 2 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Kilis Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Akdeniz ve Güneydoğu'nun geçiş alanı üzerinde yer alan Kilis, çok sayıda konaklama alternatifine ev sahipliği yapıyor…
Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri arasında konumlanan Kilis, Gaziantep'e 55 km, Suriye sınırına ise 10 km uzaklıkta yer alıyor. Suriye ile komşu olan bu sınır kenti, Akdeniz Bölgesi'nden Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin geçiş alanı üzerinde bulunuyor. Her yanı üzüm bağları ve zeytinliklerle dolu olan Kilis, pamuk ve ipek dokumacılığı ile deri tekstili üretiminin oldukça önemli olduğu bir şehir. Bununla birlikte başta Gaziantep yolu üzerinde yer alan Ravanda Kalesi olmak üzere, görülmeye değer birçok tarihi ve turistik mekana da ev sahipliği yapıyor Kilis.

İş ya da turistik seyahat amacıyla Kilis'e geldiğinizde, nerede konaklama yapacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Kilis otelleri arasında 4 ya da 5 yıldızlı lüks otel bulabilmek biraz güç. Kilis'in şehir merkezinde 2 ya da 3 yıldızlı Kilis otellerinden birini tercih edebilirsiniz. Eski ancak temiz olan Kilis otelleri, misafirlerinin rahat edebilmesi için her türlü hizmeti sunuyor. Kilis otelleri arasında Kilis Öğretmenevi'nin bir hayli popüler olduğunu da söyleyebiliriz. Ancak 100 yatak kapasitesi bulunduğundan, erkenden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Kilis otel fiyatları da oldukça uygun seçeneklerle çıkıyor karşımıza. Her gelir düzeyine hitap eden Kilis otel fiyatları, yıl boyunca hep aynı rakamlarda seyrediyor diyebiliriz. Bölgede az otelin bulunması, Kilis otel fiyatlarını pek fazla etkilemiyor anlayacağınız. Kilis otel fiyatlarından en ekonomik şekilde yararlanmanın yolu ise, erken rezervasyon fırsatlarını takip etmek. Hiç vakit kaybetmeden sitemiz üzerinde yer alan Kilis otellerini ve 2019 Kilis otel fiyatlarını incelemeye başlayabilir, ön rezervasyon talebinde bulunabilir ya da doğrudan rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Kilis Hakkında
Akdeniz Bölgesi'nde yer alan Kilis'in, Suriye ile sınırı olup sınıra yaklaşık 10 kilometre mesafede yer alan ilimizdir.
Kilis, Akdeniz Bölgesi'nde yer alır ve Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi arasında geçiş kuşağı üzerinde bulunur. Kilis, Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda Gaziantep'in bir ilçesi iken 1995 yılında Gaziantep'ten ayrılarak il oldu.

Kilis ili milattan önce 1700'lü yıllarda Hitit Uygarlığının önem arz eden kentlerinden biri konumundaydı. Hatta Kilis ilinin kuzey batısında yer alan Yesemek, Hititlerin heykel atölyesinin bulunduğu önemli bir merkezi idi. Yesemek Açık Hava Müzesi dünyada bu türden tek örnek olarak Kilis'te bulunmakta. Kilis bölgesi milattan önce 700 ve 550 yılları arasında Asur, Med, Pers uygarlıklarının yönetimi altına girmiş. Büyük İskender' in Pers uygarlığını yıkması ile Büyük Roma İmparatorluğuna bağlanmış ve Roma İmparatorluğunun dağılması ile milattan sonra 636 yılında Bizans İmparatorluğu'na bağlanmış. Kilis, Hz. Ömer zamanında ise, İslamiyet'i benimseyerek 639 yılında önemli bir Roma – Bizans kalesi olan Ravanda Kalesi ile birlikte savaşsız bir şekilde alınmıştır. 1915 yılında önce İngilizler' in, sonra Fransızlar' ın işgaline uğramıştır. 7 Aralık 1921'de de düşman işgalinden kurtulmuştur.

Kilis adına ilk kez bir Asur tabletinde rastlanmıştır. Tablette Ki-li-zi olarak bölgeden söz edilmektedir. Kilis'in adı, Kiris olarak söylenegelmiştir ve Kiris sözcüğü ‘Efendi' anlamını taşımaktadır. 9. yüzyıldan başlayarak buralara gelen Müslüman Türkler; düz, dümdüz anlamına gelen Kilis sözcüğünü, Kiris yerine kullanarak ilin adını vermiş oldular.

Kilis ilinde; tava yemeği kadar, Kilisi'in yorganı, üzümü, zeytini ve pekmezi oldukça meşhurdur. Kilis ayrıca kendine has tarihi ve kültürü ile de görülmeye değer yerler arasında yer almaktadır. Burası yaklaşık 3000 yıllık bir geçmişe sahip eski bir yerleşim yeri olan şehirdir. Kilis'in eski taş evleri, camileri, külliyeleri, yatırları ve eski ibadet merkezleri görülmeye değerdir. Kilis'in yaklaşık 10 kilometre batısında yer alan Oylum Höyük'te Anadolu'nun eski çağlarına ve tarihine ışık tutacak eserler ortaya çıkarılmaya devam etmekte ve çıkarılan tüm eserlerle buluntular Kilis Müzesi'nde sergilenmektedir.

Kilis otel tavsiyeleri
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
1
10
0 (348) 813 29 29
Olea Otel Kilis
Olea Otel Kilis
Şehitler Mah. Şehitler Abidesi Cad. No. 1 (Cumhuriyet Meydanı)
Kilis Merkez / Kilis
Türkiye

-

Huzur kokan memleketinizde hayatımızın en mutlu ve huzurlu günlerini yaşadık. Elimden gelse bir tanem ile hiç dönmek istemezdim. Çünkü bir tanem ile ölesiye mutluyum. Ve memleketiniz çok güzel ve huzurlu. Otelinizde tüm arkadaşlar pırıl pırıl insanlar. Tekrar görüşmek dileğiyle. Tüm sevdalılara tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)