Kavacık Görülecek Yerler

Beykoz körfezi ve çevresi İstanbul’un en güzel mesire yerlerindendir. Kavacık da bu bölgelere olan yakın konumu ve yeşil doğasıyla İstanbul’un gözde semtlerindendir.Kavacık Görülecek Yerler - Kavacık En İyi 10 Yapılacak Şey

Beykoz körfezi ve çevresi İstanbul'un en güzel mesire yerlerindendir. Kavacık da bu bölgelere olan yakın konumu ve yeşil doğasıyla İstanbul'un gözde semtlerindendir.
İstanbul'un hızla gelişmekte olan semtlerinden biri olan Kavacık bugün bünyesinde pek çok plaza ve iş merkezi bulundurmasına rağmen hala oldukça geniş yeşil alanlara ev sahipliği yapıyor. Kavacık Mesiresi, Mihrabad Korusu ve Kavacık Ormanları Kanlıca Tepesi'nin etrafını sarar.

Kanlıca'da konaklıyorsanız yapabileceğiniz şeylerin başında Beykoz sahiline gitmek ve eşsiz İstanbul manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Yaz ya da kış farketmeksizin yanınıza hırka almanızda ise fayda var, zira burası İstanbul'un en çok esen yerlerinden birisi.

Güzel manzaralı Beykoz sırtları ve yeşil alanları içinde lokanta ve gazinolarla çevreleri de halk tarafından çoğunlukla tercih edilen mesire yerlerindendir.

Sahildeki restoranlarda taze ve lezzetli balıklardan tadabilir veya kafelerde eşsiz Rumelihisarı ve Boğaziçi manzarası eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın