Kastamonu Plaj ve Koyları

  • Kastamonu

Kastamonu Plaj ve Koyları

Bir tarafı yemyeşil ormanlarla, diğer tarafı ise masmavi koylar ve plajlarla çevrili eşsiz güzellikte bir şehir olan Kastamonu, Karadeniz'in en uzun sahil şeridine sahip kentlerinden biri. Kastamonu denizden bir hayli uzak olsa da, Karadeniz'e komşu olan çok sayıda ilçesi var Kastamonu'nun.

Kastamonu Plaj ve Koyları arasında; Çatalzeytin'de yer alan ve doğal bir koy olan çakıl zeminli Ginolu Plajı, sıcak yaz aylarında özellikle gurbetçilerin en çok ilgisini çeken plajlardan. Abana ilçesinin doğusunda ise hoş kumsalı ile dikkat çeken Balıkçı Barınağı bulunuyor. Hacıveli Plajı da Kastamonu'nun daha düzenli plajları arasında karşımıza çıkıyor.

Bozkurt taraflarına doğru giderseniz, İlişi Limanı yanındaki Derya Plajı ile karşılaşabilirsiniz ancak burada herhangi bir tesisin hizmet vermediğini belirtelim. İnebolu'nun doğusunda ise Gemiciler Koyu bulunuyor. Uzun bir sahil şeridi olan bu bölgede; Kadınlar Plajı ve Boyranaltı Plajı yer alıyor. Zarbana Limanı tarafında ise Özlüce Plajı bulunuyor. Kastamonu Plaj ve Koyları arasında yüzmeseverlerin akınına uğrayan bir diğer plaj ise; Doğanyurt'un merkezindeki Belediye Halk Plajı.

Cide'ye doğru yol aldığınızda denize girilebilecek pek çok yer ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle limanın dibindeki Kasaba Plajı, Nasuh ve Memiş Plajları, Kastamonu'nun en güzel plajları arasında sayılıyor. Konforlu bir konaklama için, Kastamonu otelleri seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Havası temiz
7

-

Cide ve Gideros koyu çok güzel ama denizi aşırı soğuk. Havası temiz. Çevre temiz. Tavsiye ederim.

2
Gideros Koyu'nu muhakkak görmelisiniz
10

-

Cide Gideros Koyu'nu muhakkak görmelisiniz. Cide'ye 18 km uzaklıkta, cennetten bir yer.