Kartal Görülecek Yerler

Doğal sit alanları, uzun sahil şeridi, doğal güzellikleri ve merkezi konumu ile Kartal Anadolu yakasının görülmeye değer yerlerinden biridir.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kartal Görülecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Kartal Görülecek Yerler - Kartal En İyi 10 Yapılacak Şey

Doğal sit alanları, uzun sahil şeridi, doğal güzellikleri ve merkezi konumu ile Kartal Anadolu yakasının görülmeye değer yerlerinden biridir.
Kartal geziniz sırasında yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

Kartal’ın 12 km uzunluğunda güzel bir sahil şeridi vardır. Sahil yolunda yürüyüş veya spor yapabilir, bisiklete binebilir, sahilde yer alan kafelerde oturabilirsiniz.

Eğer doğa ile iç içe vakit geçirmek isterseniz doğal sit alanı olan Aydos Ormanı’na gidebilirsiniz. Yemyeşil ormanla kaplı olan ve İstanbul’un en yüksek noktası olan Aydos Tepesi ve burada buluna göleti keşfedebilirsiniz. Ormanda yürüyüşler yapabilir, gölette balık tutabilir, piknik yapabilirsiniz. Dilerseniz göl kenarında yer alan kendin pişir kendin ye mekanlarını da tercih edebilirsiniz.

Kartal’ın sahip olduğu diğer bir doğal güzellik ise Dragos Tepesi’dir. Burası da doğal sit alanıdır ve yemyeşil ağaçlarla kaplı huzur dolu bir yerdir. Gezinize Dragos Tepesi’ni de ekleyebilirsiniz.

Kartal merkezde dolaşabilir, burada yer alan mağazaları, dükkanları gezip alış veriş yapabilir, kafe ve restoranlarda vakit geçirebilirsiniz.

Kartal, Adalar’a oldukça yakındır. Dilerseniz gezi rotanıza Adalar’ı da ekleyebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın