Karasu Görülecek Yerler

20 km boyunca uzanan plajıyla Sakarya’nın doğal güzelliklerle dolu cenneti Karasu, bahar ve yaz aylarında gezginlere unutulmaz bir seyahat olanağı sunuyor.Karasu Görülecek Yerler - Karasu En İyi 10 Yapılacak Şey

20 km boyunca uzanan plajıyla Sakarya'nın doğal güzelliklerle dolu cenneti Karasu, bahar ve yaz aylarında gezginlere unutulmaz bir seyahat olanağı sunuyor.
Sakarya il merkezine 50 km mesafede yer alan Karasu, ince kumlu ve kilometrelerce uzanan plajının yanı sıra dünyaca ünlü longozu ve deresiyle seyahat tutkunlarına farklı bir deneyim yaşatmaktadır. Yaz aylarında deniz seyahatine bahar aylarında ise doğal güzelliklerini keşfe çıkacağınız ilçede, siz ziyaretçilerini ağırlayacak konaklama birimleri de bulunmaktadır. İlçenin tarihinin Frigler dönemine kadar uzandığı ve ilk yerleşim yerinin Karasu Köyü olduğu bilinmektedir. Peki Karasu'ya yolunuz düşerse burada yapılacak şeyler nelerdir merak ediyor musunuz? O halde sizin için hazırladığımız yazıya mutlaka bir göz atın.

Deniz, kum, güneş:Yaz aylarında özellikle de hafta sonları çok sayıda ziyaretçi ağırlayan Karasu Plajı, Karadeniz'in uzunluğu ve genişliği ile ön plana çıkan önemli sahillerinden biridir. Muhteşem bir denize ve ince taneli bir kumsala ev sahipliği yapan ilçe, tüm özellikleriyle güzel bir deniz tatili için tercih edilmeyi fazlasıyla hak ediyor.

Acarlar Longozu Ziyareti:Dünyanın en büyük ikinci longozu olma özelliğini gösteren Acarlar Longozu, muhteşem bir doğaya ev sahipliği yapmaktadır. Suyun içine batmış orman anlamına gelen longoz tüm yönüyle ziyaretçilere farklı bir deneyim yaşatmaktadır. Yalnızca kısa süreli bir yürüyüş olanağı bulacak olsanız da bu muhteşem doğayı daha yakından görebilmek için Acarlar Longozu'na uğramayı ihmal etmeyin.

Maden Deresi Aktiviteleri:İlçenin bir diğer doğal güzelliği ise hiç şüphesiz Maden Deresi'dir. Muhteşem bir doğaya ev sahipliği yapan bu bölgede yapabileceğiniz aktiviteler de bir hayli fazla. Burada saatlerce fotoğraf çekebilir, sevdiklerinizle piknik yapma olanağı bulabilir, uzun doğa yürüyüşlerine çıkabilir ve tabi ki kamp yapma imkanı bulabilirsiniz. Ekim ve kasım aylarında ise Maden Deresi'nde kestane toplamak için en uygun dönemdir.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın