Karakum Plajı

  • Sinop

Karakum Plajı

Türkiye'nin Karadeniz kıyısında en dik alanında bulunan Sinop, Karakum Plajı'yla dikkatleri üzerine çekmektedir.

Karakum Plajı'na turistten ziyade yerli halk yoğun ilgi göstermektedir. Plajın sahip olduğu doğa el değmemiş bir güzelliğe sahiptir.

Plajdaki denizin dibinde siyah kumla kaplanmıştır. Bunun sebebi, Boztepe Yarımadası'nın bir yanardağ patlaması sonucu şekillenmesi ve yanardağın püskürttüğü kül ve kumlardır. Plaj genellikle sakindir. Şezlong, şemsiye, duş ve kafeterya hizmetleri plajda bulunuyor. Bunun yanı sıra bir de tesis mevcut.

Bir gün yolunuz Sinop'tan geçerse Karakum Plajı'na gidip günün tadını denizde geçirebilirsiniz. Plaj, Sinop merkeze 3 kilometrelik uzaklıkta yer alıyor. Türkiye'nin en mutlu şehrinde keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Sinop otelleri adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Parasız girilemeyeceğini söylediler
2

-

Bugün gittik Foça'ya. Ünlü plajlarını araştırdık, bir tanesi askeriyenin çıktı, halka açık olmadığını söylediler giremedik. Daha sonra Karakum Plajı'na gittik; oraya da parasız girilemeyeceğini söylediler. Kanunen bunun doğru bir uygulama olmadığını anlattım. Türkiye'nin her denizine para vermeden girilebileceğini, denizlerin kamu malı olduğunu anlatmaya çalışsam da ne yazık ki denize giremedik. Şezlong almak için m.. Devamını Göster

2
Karakum Plajı
10

-

Süper